Redakcja Portal Przemyslowy.pl

Redakcja Portal Przemyslowy.pl

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W dniu 3 października 2018  podczas Międzynarodowych targów MSV BRNO (Czechy), można będzie wziąć udział w profesjonalnym spotkaniu związanym z automatyzacja produkcji oraz rozwiązaniami IIoT.  Spotkanie organizowane jest przez JETRO - Japońską Organizacje Handlu Zagranicznego.  

wtorek, 04 wrzesień 2018 15:13

Boom na IoT w produkcji dyskretnej

Rynek dyskretnej produkcji w najbliższych latach będzie przeżywał prawdziwy boom na rozwiązania Internetu Rzeczy. Jak wynika z raportu „Globalny rynek Internetu Rzeczy w dyskretnej produkcji”, do 2022 roku wydatki na IoT związane z dyskretną produkcją będą rosły 25,1% rok do roku.

Zaawansowane narzędzia IT pozwalają nie tylko zwiększyć efektywność produkcji, lecz także reagować w nieprzewidzianych sytuacjach, takich jak brak surowców, nieobecność pracowników czy niesprawność maszyn. Koszt wdrożenia takiego systemu waha się od kilku do kilkuset tysięcy złotych w przypadku większych firm, ale inwestycja może zwrócić się już po roku. Większość firm ostrożnie podchodzi jednak do tego typu wydatków.

Docelowo ponad tysiąc osób może znaleźć zatrudnienie w nowej fabryce niemieckiego koncernu MIELE. Na początku w zakładzie, który kosztem co najmniej 44 mln euro powstaje w Ksawerowie pod Łodzią, pracować będzie ok. czterysta osób.

wtorek, 04 wrzesień 2018 14:57

Dobra koniunktura napędza rynek stali

Krajowe zużycie stali notuje historyczne wyniki. Popyt generują przede wszystkim inwestycje w budownictwie, drogownictwie i na kolei i tak powinno także w kolejnych miesiącach. Choć produkcja stali rośnie, a zakłady wykorzystują 100 proc. mocy produkcyjnych, nie nadążają za rekordowym zapotrzebowaniem. Wyzwaniem dla branży jest właściwe inwestowanie generowanych środków, tak by zaspokoić rosnący popyt. Druga kwestia to rosnące ceny energii, które mogą wpłynąć na mniejszą konkurencyjność polskich producentów.

W dobie globalnego ocieplenia klimatu próbuje się odchodzić od paliw kopalnych, także w branży transportowej. Firmy motoryzacyjne robią wszystko, aby zminimalizować ilość szkodliwych substancji emitowanych do atmosfery przez samochody. Jest jednak jeszcze zbyt wcześnie, aby całkowicie wyeliminować z rynku pojazdy spalinowe i zastąpić je elektrycznymi. Efektywnym sposobem na redukcję ilości spalin może się okazać zastąpienie tradycyjnych materiałów konstrukcyjnych tworzywami sztucznymi, które obniżą masę pojazdu, a co za tym idzie – zredukują ilość spalanego paliwa.

wtorek, 04 wrzesień 2018 14:44

Izolacja zbiorników przemysłowych

Trudno dziś wyobrazić sobie pracę elektrowni czy zakładu przemysłowego bez różnego rodzaju zbiorników ciśnieniowych, procesowych i magazynowych, umożliwiających m.in. przetwarzanie produktów i półproduktów czy składowanie surowców i paliw w odpowiednich warunkach fizycznych. Choć różnią się między sobą kształtami i rozmiarami, zbiorniki często wymagają jednego – odpowiedniej izolacji, która zapewni optymalny przebieg procesów przemysłowych. Na co należy zwrócić szczególną uwagę przy zabezpieczaniu tego typu elementów?

wtorek, 04 wrzesień 2018 14:41

Pracownicy pilnie poszukiwani?

Polska zajmuje – według danych Eurostatu – 4. pozycję wśród państw o najniższej stopie bezrobocia z wynikiem 3,7%. Dla porównania średnia całej Unii Europejskiej to 6,9%. Niestety przedsiębiorcy odnotowują coraz wyższe koszty pracy. Jest to spowodowane wzrostem zatrudnienia i wynagrodzeń. Prawie 17% przedstawicieli sektora MŚP odczuło skutki wprowadzenia wyższej stawki płacy minimalnej – wynika z 15. fali badania Bibby MSP Index. Większość respondentów (67,1%) wskazało zwiększenie kosztów zatrudnienia pracownika jako główny efekt tej regulacji.

Firma igus opracowała e-prowadnik lokchain z wsuwanymi trzpieniami do nowych koncepcji maszyn konstrukcyjnych.

Na automatica 2018 igus zaprezentował szybkie, niskokosztowe roboty za mniej niż 5000 euro

Strona 1 z 80