150 tys. robotów typu „Pick & Place” zostanie zainstalowanych do 2030 roku

270

Wraz ze wzrostem kosztów pracy i spadkiem kosztów robotów przewiduje się znaczny i przyspieszony wzrost w sektorze zrobotyzowanej kompletacji w nadchodzących latach. Firma „Interact Analysis” przewiduje, że do 2030 roku zainstalowanych zostanie nieco ponad 150 000 robotów typu „pick & place”, a roczna liczba wysyłek skoczy z ok. 2 000 w 2022 roku do ponad 50 000 pod koniec dekady.

Jednak to dopiero początek i w najbliższych latach będziemy świadkami dużego wzrostu adopcji, która przyspieszy w miarę jak korzyści z automatycznej kompletacji staną się bardziej widoczne. Motorem wzrostu popularności będą rosnące koszty pracy w magazynach, niedobory siły roboczej oraz szybki rozwój technologii AI oraz systemów wizyjnych.

Roczne wysyłki robotów zbierających

roboty

Spadające koszty robotów, rosnące rachunki za pracę

Z biegiem czasu koszt pracy w magazynie rośnie, podczas gdy koszt implementacji robotów pakujących stopniowo spada. Zadania związane z kompletacją w magazynach są niezwykle powtarzalne, a firmy na całym świecie od kilku lat zmagają się z rekrutacją i utrzymaniem operatorów magazynowych, co powoduje wzrost kosztów pracy. Jednocześnie można spodziewać się, że w najbliższych latach cena robotyzacji procesu kompletacji i pakowania znacznie spadnie, w dużej mierze dzięki presji cenowej na ramiona robotyczne i oprogramowanie do wizji maszynowej. Oczekuje się, że do 2030 roku średnia cena robotów do kompletacji spadnie o 40%, podczas gdy koszt pracy w magazynie wzrośnie w tym samym okresie o około 30%.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj