Autorskie rozwiązania poprawiające wydajność operacyjną w przemyśle

613

Standardowymi procesami, które musi obsłużyć każda fabryka produkująca elektronikę, są montaż komponentów SMT (Surface Mount Technology) i THT (Through Hole Technology). O ile w tym pierwszym przypadku automatyzacja montażu jest bardzo mocno rozwinięta i na rynku istnieje wiele rozwiązań, usprawniających ten proces, o tyle w przypadku komponentów THT o niestandardowych kształtach i wymiarach, pakowanych w standardowe opakowania lub dostarczanych luzem oraz dla komponentów wymagających wstępnego formowania wyprowadzeń, wybór jest zdecydowanie mniejszy. Ponadto wdrożenie rozwiązania z tzw. grupy odd-from, nazywane inaczej odd-shape, nie zawsze jest opłacalne. Wówczas z pomocą przychodzą autorskie rozwiązania.

W dobie globalnej automatyzacji i robotyzacji firmy na całym świecie poszukują sposbów, które pozwolą zoptymalizować wykorzystanie linii produkcyjnych i ich montaż. Klasyczna automatyzacja produkcji typu high-mix / low-volume nie jest opłacalna. Rozwiązaniem jest automatyczny montaż THT. – Maszyna do automatyzacji montażu THT, nasze autorskie rozwiązanie, usprawnia cały proces i podnosi jego jakość. Efektywnie zastępuje dotychczasowy, ręczny montaż elementów THT w produkcji elektroniki, eliminując wiele problemów z tym związanych. Jest również odpowiedzią na problemy związanie z brakiem specjalistów oraz rosnącymi kosztami zatrudnienia pracownika. – wylicza Krzysztof Pyclik, Robotics R&D Program Manager w firmie Fitech.

Jak automatyczny montaż elementów THT poprawia wydajność operacyjną w przemyśle?

Automatyzacja zapewnia powtarzalność i eliminuje ryzyko popełnienia błędów w montażu, gwarantując wysoką jakość produktu końcowego. W przypadku błędów, które zostaną wykryte w końcowym etapie montażu, koszt ich naprawy bywa wysoki. Automatyzacja eliminuje prawdopodobieństwo błędów montażowych niemal w 100%, optymalizując tym samym koszty operacyjne fabryki. Jak podkreśla Krzyszto Pyclik, autorskie rozwiązanie Fitech polega na połączeniu procesu formowania i montażu w jednej maszynie, co minimalizuje ryzyko uszkodzeń lub deformacji delikatnych wyprowadzeń elementów montażowych. Ponadto zastosowanie kontroli wizyjnej usprawnia i monitoruje w czasie rzeczywistym montaż elementów, co przekłada się na większą jakość i wydajność procesu produkcji. Pracodawcy mierzą się dziś także z problemem stale rosnących kosztów zatrudnienia oraz brakiem wykwalifikowanych pracowników. Automatyzacja procesów rozwiązuje również te kwestie, zwiększając kontrolę nad kosztami i stanowiąc odpowiedź na braki kadrowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj