Bezpieczniejsze przesyłanie danych Nowa funkcja APROL zapewnia bezpieczny import i eksport danych inżynieryjnych

201

B&R stale dodaje nowe funkcje bezpieczeństwa do swojego systemu kontroli procesów APROL. Dzięki nim użytkownicy mogą w najlepszy możliwy sposób chronić swoje projekty przed zagrożeniami cybernetycznymi. Nowa funkcja umożliwia automatyczne szyfrowanie danych inżynieryjnych, zapewniając najwyższy poziom bezpieczeństwa podczas importu i eksportu.

W przypadku większych projektów zadania są często dzielone między członków zespołu rozrzuconych po całym świecie. Aby zagwarantować możliwie najbezpieczniejszą wymianę danych inżynierskich, wszystkie dane konfiguracyjne muszą być chronione za pomocą szyfrowania.

Automatyczne szyfrowanie oszczędza czas

Nowa funkcja APROL „Bezpieczeństwo danych w imporcie i eksporcie” pozwala na szyfrowanie danych przy minimalnym wysiłku. Po odbiorze technicznym cały projekt jest przekazywany odpowiedzialnemu archiwiście w sposób, który wyklucza ingerencję osób niepowołanych. Jakakolwiek późniejsza zmiana jest niemożliwa bez znajomości hasła. Użytkownicy nie tylko korzystają z wysokiego poziomu bezpieczeństwa danych, ale oszczędzają mnóstwo czasu, gdyż ręczne szyfrowanie i deszyfrowanie nie jest już konieczne.

Zdjęcie główne: Nowa funkcja systemu kontroli procesów APROL gwarantuje bezpieczną wymianę danych dzięki automatycznemu szyfrowaniu. 

Źródło: B&R Automatyka Przemysłowa