Controlling w produkcji – jak przekroczyć kosztowy Rubikon?

1039

Co właściwie oznacza i na czym polega kontroling procesów produkcyjnych? Czy możliwość bieżącego monitorowania kosztu powstawania wyrobu gotowego, a co z a tym idzie szansa na wprowadzenie potrzebnych zmian w toku produkcji, szczególnie w przypadku produktów składających się z dużej liczby komponentów i takich, których produkcja ze względu na stopień skomplikowania zajmuje wiele miesięcy, to wciąż jedynie marzenie firmy produkcyjnej, czy już rzeczywistość?

Zdaniem naszych ekspertów w tym obszarze przekraczamy już Rubikon.

Od dość dawna potrafimy odpowiedzieć na pytanie ile szacunkowo będzie nas kosztowało wyprodukowanie naszego produktu i czy mamy do tego odpowiednie moce produkcyjne. Od jakiegoś czasu wiemy post factum ile kosztowała nas produkcja wyrobu. Możliwość bieżącego śledzenia kosztów produkcji w trakcie realizacji zlecenia produkcyjnego i w dowolnym momencie była jednak dotychczas dużym wyzwaniem. W konsekwencji często okazywało się, że zysk na sprzedaży był niższy niż oczekiwany. Szczególnie dotkliwe było to w produkcji maszyn, urządzeń, R&D, produkcji realizowanej pod zamówienia klientów.

Podczas debaty w gronie ekspertów na co dzień zajmujących się poszukiwaniem kosztu rzeczywistego postaramy się odpowiedzieć m.in. na pytania:

•    Co wpływa na jakość danych kosztowych?
•    Co oznacza stosowanie kluczy podziałowych?
•    Gdzie jest granica, po przekroczeniu której stosowanie kluczy podziału i norm jest bardziej racjonalne niż bezpośrednia ewidencja?
•    Czy ocena rentowności produkcji na poziomie zlecenia zaspakaja potrzebę informacyjną naszych klientów?
•    Co w przypadku wyrobów o wielu poziomach złożeniowych?

Udział w webinarium jest bezpłatny.

Webinarium z cyklu Produkcja Made in Poland na drodze do Przemysłu 4.0 – debata ekspercka

14 września 2017, godz. 11:00

Zarejestruj się!