Konferencja Autodesk INNOWACJE 4.0 – Przyszłość Tworzenia, już 4 czerwca w Warszawie
Co trzecia firma w Polsce zamierza wykorzystać technologie cyfrowe do modyfikacji istniejącej gamy produktów, a co czwarta chce rozbudować swoją ofertę o innowacyjne produkty[1]. Stąd to właśnie digitalizacja i nowoczesne rozwiązania dla przemysłu będą tematem konferencji INNOWACJE 4.0 – Przyszłość Tworzenia, która już 4 czerwca odbędzie się w Centrum Konferencyjnym POLIN w Warszawie.
Ogromne wyzwania stojące przed polskim przemysłem związane z globalną konkurencją, zmianami demograficznymi czy ewolucją postaw konsumenckich sprawiają, że rodzime firmy szukają nowych sposobów zwiększenia efektywności i zachowania konkurencyjności na wymagającym rynku.
„Na naszych oczach następuje radykalna zmiana sposobu, w jaki wszelkiego rodzaju dobra są projektowane, wytwarzane i użytkowane. Szansę na sukces mają te przedsiębiorstwa przemysłowe, które postawią na mądrze przeprowadzoną transformację cyfrową, w tym wdrożenie rozwiązań zgodnych z metodologią „Przemysłu 4.0” takich jak cyfrowy bliźniak czy powszechna komunikacja ludzi i rzeczy. Pomogą im one w zaspokojeniu indywidualnych potrzeb konsumentów, jednocześnie zwiększając produktywność i elastyczność, a co za tym idzie w rozwoju biznesu. Właśnie w takiej transformacji cyfrowej chcemy wspierać polskie firmy tak, aby mogły lepiej wykorzystywać nowe szanse rynkowe dzięki innowacjom” – powiedział dr inż. Radosław Cieślak, Industry Executive Director w Autodesk.
W odpowiedzi na potrzeby Klientów, którzy chcą rozwijać swój innowacyjny potencjał, firma Autodesk, lider w dziedzinie oprogramowania 3D, z którego korzystają m.in. wiodące przedsiębiorstwa przemysłowe w Polsce i na świecie organizuje konferencję INNOWACJE 4.0 – Przyszłość Tworzenia. Podczas wydarzenia, polscy i zagraniczni eksperci opowiedzą o nowoczesnych rozwiązaniach dla przemysłu, digitalizacji pracy i procesów oraz technologiach, które pozwalają firmom zwiększać swoją innowacyjność czy wygrywać więcej przetargów. Poruszone zostaną również kwestie związane m.in.
z projektowaniem generatywnym (Generative Design), wytwarzaniem przyrostowym (Additive Manufacturing) czy zarządzaniem cyklem życia produktu (PLM). Dedykowany kadrze zarządzającej warsztat innowacyjny poprowadzi Asif Moghal – współtwórca brytyjskiej inicjatywy promującej innowacyjne rozwiązania w przemyśle na Wyspach – The Future of British Manufacturing.
Udział w konferencji to także okazja do uzyskania bezpośrednich informacji na temat programów wspierających transfer innowacyjnych technologii – Agencji Rozwoju Przemysłu, która przedstawi założenia dotyczące projektu „Sieć Otwartych Innowacji”. W jego ramach można pozyskać fundusze na pokrycie kosztów transferu technologii w zakresie innowacji produktowej lub procesowej.
W trakcie konferencji zaplanowano też indywidualne ścieżki popołudniowe dopasowane do zainteresowań uczestników, w tym dedykowane sesje tematyczne dla kadry zarządzającej. Konfernecja będzie stanowiła niezwykłą okazję do poszerzenia wiedzy i zaczerpnięcia inspiracji
z przykładów wdrożeń zrealizowanych w innych przedsiębiorstwach w Polsce czy w Europie. Ponadto uczestnicy mogą liczyć na wymianę doświadczeń oraz networking z lokalnymi i międzynarodowymi przedstawicielami branży. Będzie też okazja wypróbowania narzędzi przyspieszających innowacje na równolegle trwającej wystawie stoisk partnerów oraz sponsorów.
Dodatkowe informacje, dostępne pakiety oraz formularz rejestracji na konferencję INNOWACJE 4.0 – Przyszłość Tworzenia dostępne są pod linkiem.
Partnerami konferencji są:
- Sponsor Złoty: Dell, HTC VIVE
- Sponsor Srebrny: Epson
- Partnerzy Autodesk: AEC Design, Aplikom, CADSOFT, CADVISION, Man and Machine Software Sp. z o.o., MAT, PCC Polska, PROCAD, PSP Solution, Tech Data
- Partner Merytoryczny: Sieć Otwartych Innowacji, Agencja Rozwoju Przemysłu
- Patroni Medialni: PortalPrzemyslowy.pl, Production Manager, Polski Przemysł, Automatyka.pl, Mechanik, 3DCAD.pl, Tworzywa.org, Blacha.biz, Narzedziownia.org, Metale.org, Control Engeneering.pl
Informacje o Autodesk
Autodesk pomaga wymyślać, projektować i tworzyć lepszy świat. Zarówno projektanci, inżynierowie architekci, jak również graficy, studenci oraz pasjonaci wykorzystują oprogramowanie Autodesk w celu wyzwalania kreatywności i rozwiązywania wyzwań projektowych. Więcej informacji można znaleźć na www.autodesk.pl, www.facebook.com/Autodesk.Poland
[1] Źródło: https://www.pwc.pl/pl/publikacje/2017/przemysl-4-0.html, 2017.