Kompaktowe przekładnie ABM Greiffenberger: zielone światło dlaAGV

1102

Samojezdne systemy transportowe (ang. AGV) pozwalają zwiększyć wydajność produkcji i logistyki, w tym celu muszą być jednak wydajne, bezpieczne i uniwersalne. Specjalnie do użytku w systemach AGV firma ABM Greiffenberger zaprezentowała na targach LogiMAT serię przekładni o wyjątkowo kompaktowej konstrukcji, pozwalającej na niewymagający przestrzennie montaż. Umożliwiają one niezawodną i wydajną energetycznie swobodną jazdępo halach produkcyjnych i magazynach.

Pochodzący z Marktredwitz (Górna Frankonia) specjalista ds. napędów oferuje wydajne przekładnie dla różnych pojazdów, takich jakciągniki akumulatorowe, wózki widłowe czy platformy montażowe. Aby wykorzystać optymalnie często ograniczone przestrzenie montażowe AGV, firma ABM Greiffenberger skonstruowała wyjątkowo kompaktowe przekładnie płaskie i kątowe, integrowalne bez większego nakładu.

Dwu- i trójstopniowekomponentyposiadająniewielki luz obwodowy i wysokąrozdzielczośćenkodera. Są przystosowanedo niskich prędkościipozwalają na dokładne pozycjonowanie pojazdów. W zależności od konstrukcji sterowanie przebieganp. poprzez elektroniczne kierowanie w zakrętach za pomocą mechanizmu różnicowego dwóch silników. Dla złożonych manewrów podczas jazdy w przód, w tył, w boklub podczas wykonywania obrotów w miejscu istnieje możliwość elektrycznego sterowania jednym lub kilkoma kołami napędowymi.

Do wariantów, nadających się szczególnie dobrze do użytku w samojezdnych systemach transportowych, należą przekładnie stożkowe serii KG o momentach obrotowych 60 do 800 Nm. Od 50 do 2.000 Nm wynosi natomiast zakres przekładni płaskich serii FG. ABM Greiffenberger posiada w swoim portfolio produktów również przekładnie czołowe. Do ich głównych zalet należą momenty wyjściowe o zakresie 30 do2.080 Nm.Wysokie obciążenia kołanawet do 25.000 N posiadają natomiast napędy jezdne piasty koła (seria TDH) o wyjątkowowytrzymałej konstrukcji. ABM oferuje je w czterech wariantach z momentami obrotowymi pomiędzy 360 a 2.000 Nm. Dzięki integracji komponentów z kołem napędowym konstrukcje napędów jezdnych ABM wyróżniają się wyjątkowo wydajnym i niewymagającym wiele miejscaelementem przenoszeniamocy.Do dyspozycji użytkowników są napędy jezdne z kołem stożkowym typuTDB,na życzenie również ze sterowaniem elektrycznym. Występują one z obciążeniem koła do 16.000 N iw różnych wersjach osiągająod 435 do 2.000 Nm. Napędy jezdne z przekładnią płaską serii TDF o zakresie mocy od 435 do 1.400 Nm osiągają obciążenia koła do 17.000 N.

Wysokie momenty koła przy niewielkiej liczbie obrotów sprawdzają się na lekkich wzniesieniach i umożliwiają precyzyjne manewry. Użytkownik obniża ponadto koszty –dzięki wysokim obciążeniom koła nie jest wymagane oddzielne łożyskowanie osi koła.

Silniki Sinochron dla dłuższego czasu pracy akumulatora

W porównaniu do napędów wózków widłowych, w systemach AGVnie są konieczne wysokie momenty do podjeżdżania na wzniesienia, ponieważ są zazwyczaj używane na płaskich powierzchniach hal w fabrykach. W trybie autonomicznymstosowane są często akumulatory z 48lub 24 volt. Polecane jest przy tym zastosowanie silników synchronicznych z magnesem stałym, które sprawdzają się w zastosowaniach niskonapięciowych. ABM Greiffenberger oferuje serię Sinochron o mocy ciągłej do 13 kilowatt, wyróżniającą się swoją kompaktowością i wysokąwydajnością. Silniki Sinochron są przyjazne dla środowiska, bez problemu osiągają wymagane przez klasę energetyczną IE4 wartości, użytkownicy są więc optymalnie przygotowani pod względem kolejnych regulacji prawnych. Napędy posiadają dużą gęstość mocyidbają w codziennym zastosowaniu o długie czasy pracy akumulatora. Seria jest ponadto skonstruowana kompaktowo i daje się łatwo integrować z systemami transportowymi.

Korzyści klienta zawsze w centrum uwagi

ABM Greiffenberger również w sektorze AGVjest znany jako dostawca systemowy o wysokich kompetencjach doradczo-rozwojowych i oferuje swoim klientom nieskomplikowane procesy decyzyjne: wszystkie produkty konstruowane są we własnych fabrykach i nawet złożone prototypy można zrealizować w krótkim czas dzięki drukowi przestrzennemu. O stale wysoką jakość dbają nowoczesne technologie kontrolne, jak również laboratorium analizy materiałowej oraz stanowiska kontroli elektrycznej. Części wytwarzane są na najnowocześniejszych maszynach i centrach obróbczych,a sterowane robotycznie stanowiska produkcyjneumożliwiają stałą jakość serii. Dzięki bliskim kontaktom z klientem i intensywnej obserwacji rynku powstają innowacyjne produkty. ABM Greiffenberger wykorzystuje swoje modułowe i obszerne portfolio produktów, aby konstruować dostosowane do potrzeb systemy, optymalizujące przestrzeń montażu oraz koszty.

Źródło: : ABM Greiffenberger

                                                                                                                 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj