Międzynarodowe Wiodące Targi Inteligentnej Automatyki i Mechatroniki – automatica

542

Już za kilka tygodni zapraszamy do wizyty na Międzynarodowych Targach Inteligentnej Automatyki i Mechatroniki – automatica, które  odbędą się w dniach 21.06. – 24.06.2022 r. Co dwa lata kluczowi gracze i decydenci spotykają się w Monachium na najważniejszej platformie dla zautomatyzowanych procesów produkcyjnych.

Główne hasła tematyczne tegorocznych targów to:

  • transformacja cyfrowa
  • sztuczna inteligencja
  • ludzie i maszyny
  • zrównoważona produkcja

automatica to miejsce spotkań pionierów, wizjonerów, przedsiębiorców i ekspertów technologicznych. Uwaga targów będzie skoncentrowana na najnowszych trendach, rozwiązaniach i technologiach dla automatyki i mechatroniki ze wszystkich gałęzi przemysłu. Targi automatica to obowiązkowe miejsce dla wszystkich, którzy chcą skutecznie inwestować w przyszłą technologię i tych, którzy chcą, aby ich produkcja stała się szybsza, bardziej elastyczna i bezpieczna.

Przedstawiciele wszystkich gałęzi znajdą ciekawe rozwiązania dla swojej produkcji, min. z takich branż jak: motoryzacja, elektronika, obróbka metalu, plastiku, farmacja, medycyna, opakowania, przemysł lotniczy, spożywczy, chemicznego, logistyka, obróbka drewna i papieru, IT.   6 hal wystawowych czeka na Państwa z ofertą wystawców z wielu krajów świata. W tym roku oprócz głównych graczy na rynku pojawi się także wiele nowych firm.

Bilet na targi online >>  https://automatica-munich.com/en/visitors/ticket-vouchers/

Targom automatica będzie towarzyszył bogaty program ramowy, na który składać się będą konferencje, fora, prezentacje i dyskusje z wybitnymi liderami ze świata nauki, polityki i świata korporacyjnego, parki demonstracyjne. Oprócz znanych z poprzednich edycji tematów będzie szereg nowych propozycji.

Na przykład więcej uwagi zostanie skierowane na sztuczną inteligencję. Targi automatica pokażą, jak sztuczna inteligencja toruje sobie drogę do praktycznych zastosowań w procesach automatyzacji. Prognozy liderów tych technologii przewidują, że w okresie około 5 lat kontrolę nad zakładami produkcyjnymi, maszynami, infrastrukturą krytyczną zacznie przejmować sztuczna inteligencja. Aby tak się stało musi postępować cyfryzacja wszystkich elementów uczestniczących w procesie produkcyjnym. Stworzenie cyfrowej sieci zapewniającej szybki przesył danych to znaczący krok do tego by procesy te były sterowane znacznie wydajniej w sposób w pełni zautomatyzowany.  Szereg wystawców jak np. Festo, Schunk, Onrobot już na najbliższej automatice zademonstruje zastosowanie inteligentnych systemów w standardowych komponentach procesu produkcji.

Innym godnym uwagi tematem jest zrównoważona produkcja, która ma zapewnić optymalne wykorzystanie surowców i ochronę środowiska. Na targach zobaczymy przykłady jak automatyzacja produkcji może wpłynąć na ochronę zasobów zapewniając jednocześnie korzyści producentom. Nowoczesne technologie mogą zapewnić ogromne oszczędności poprzez zastosowanie przyjaznych środowiskowo i redukujących zużycie energii i surowców procesów produkcyjnych.   Producenci robotów jak Fanuc czy Staubli pracują na wydłużaniem życia swoich robotów, unowocześnianiem ich w czasie okresu ich pracy, aby mogły służyć ponad 20 lat, co również optymalizuje wykorzystanie zasobów. Innym trendem jest stosowanie lżejszych materiałów, co z kolei przyczynia się do mniejszego zużycia energii.  Targi pokażą nam, czy redukcja wagi osiągnięta zostanie poprzez stosowanie lekkich metali jak aluminium, magnez, tytan czy też kompozytów wzmocnionych włóknami.

Szczegóły programu ramowego: www.automatica-munich.com/en/supporting-program/overview/

Bilet na targi online >>  https://automatica-munich.com/en/visitors/ticket-vouchers/

Dodatkowe informacje na temat targów, uczestnictwa, wstępu są dostępne w:

Biurze Targów Monachijskich w Polsce

tel. +48 22 850 20 42

e-mail: info@targiwmonachium.pl

strona targów: www.automatica-munich.com