Nelro Data dystrybutorem sztucznej inteligencji budynkowej ZeeGO

1102

Od lipca firma Nelro Data SA, poszerza swoją ofertę o innowacyjne rozwiązania automatyki budynkowej ZeeGO, aspirującej do miana pierwszej w tym segmencie rynku sztucznej inteligencji. Nowa marka sygnuje swoim logo zupełnie nowatorskie podejście do zarządzania budynkiem, tak aby użytkownicy wyraźnie odczuwali wzrost komfortu mieszkania i pełną automatyzację wszystkich funkcji począwszy od oświetlenia czy ogrzewania, na bezpieczeństwie kończąc. Nelro Data otrzymała status wyłącznego dystrybutora portfolio ZeeGO na terenie Polski.

– Większość „systemów” konkurencji opiera się na budowie modułowej i pozwala na samodzielny montaż. Idziemy do sklepu i kupujemy pudełko z zestawem modułów, wracamy do domu, podpinamy je do gniazdek zasilania, no i załóżmy że to działa. Podstawą naszego rozwiązania jest dwutorowa komunikacja pomiędzy elementami systemu, która może odbywać się zarówno bezprzewodowo jak i przewodowo, a także pełna integracja z innymi urządzeniami w danym budynku. Co prawda montażem musi się zająć wykwalifikowany instalator, przez co koszt początkowy może być nieco wyższy, ale zyskujemy dwie wartości, których nie daje konkurencja. Po pierwsze całkowitą, stale monitorowaną kontrolę kosztów zużycia energii. Po drugie realizację praktycznie każdego założonego przez klienta scenariusza – ocenia Ziemowit Marcinkowski, jeden z pomysłodawców marki ZeeGO.

Dlaczego rozwiązanie ZeeGO można nazwać sztuczną inteligencją? Kluczowe jest tu takie zaprogramowanie systemu, dzięki czemu może on reagować na zmieniające się okoliczności między sekwencją zaplanowanych zdarzeń. Krótko mówiąc czujniki „wiedzą” jak mają się zachować, gdy zdarzy się coś nieoczekiwanego, coś co nie jest częścią automatycznie zaprogramowanych co do konkretnej godziny w czasie rzeczywistym czynności. Jest bowiem jeszcze nieoznaczona godzinowo przestrzeń czasowa, w której inteligentne czujniki ZeeGO reaktywnie odpowiadają na nowe zjawisko, które wykryją. Dlatego w panelu administratora, w którym możemy mieć podgląd wszystkich zdarzeń, te które pojawiły się w efekcie spontanicznego, inteligentnego zachowania czujników będą opatrzone komunikatem, iż reakcja konkretnego czujnika miała miejsce na przykład 30 sekund po wykryciu nowej okoliczności – i to jest najlepszy dowód na obecność mechanizmów sztucznej inteligencji w autorskich rozwiązaniach marki ZeeGO.

Grupa Nelro Data od 2013 roku świadczy kompleksowe usługi dla sektora B2B oferując najnowsze rozwiązania technologiczne światowych liderów branży IT. W portfolio dystrybutora znajdują się między innymi komponenty komputerowe (dyski SSD/HDD, procesory), sprzęt marki Apple, smartfony Nubia, drony i stabilizatory do kamer marki Yuneec, kamery sportowe ThiEYE, tusze i tonery HP oraz efingo, a także telewizory Skyworth, akcesoria audio marki Fenda, osprzęt HSK Data, Madex, Interline, TG-NET i Netis. Świadectwem rozwoju firmy  jest uzyskanie prestiżowego tytułu „Symbol Innowacji 2016”. Więcej informacji na stronie www.nelrodata.eu