Nowe bramki protokołów do zbudowania środowiska IIoT: cMT–G03/G04 już w ofercie Weinteka

878

Przemysłowy Internet Rzeczy staje się standardem przesyłania i przetwarzania danych w całej branży automatyki. W naszych czasach szybki przepływ informacji to priorytet w zakładach produkcyjnych i fabrykach.Weintek w obliczu tych wyzwań nie pozostaje w tyle, stawiając na modernizację istniejących systemów IIoT.

Dotychczas znane serie panelicMT – G01/G02 pomagają wielu użytkownikom pokonać przeszkody związane z łączeniem różnych urządzeń z IIoT. Panele te stanowią bramki komunikacyjne z zaawansowanymi funkcjami przetwarzania, przesyłania i magazynowania danych, ułatwiając zbudowanie środowiska IIoT. Posiadają bowiem wbudowane protokoły wykorzystywane w IIoT, mogą przetwarzać dane jak konwencjonalny HMI i jednocześnie zwiększają możliwości komunikacyjne obiektu, dostosowując go do standardu Przemysłu 4.0.

Serie te mają jednak swoje ograniczenia, takie jak budżet projektu, czy stare i/lub niemożliwe do wymianypodzespoły w zakładzie, który mają obsługiwać. Te przeszkody mogą uniemożliwić zastosowanie cMT-G01/G02 jako rozwiązania IIoT. W związku z tymWeintek przygotował nowe modele bramek protokołów: cMT-G03/G04. Panele te bezkompromisowo łączą istniejące urządzenia z IIoT, bez potrzeby modyfikowania architektury systemu, znacznie zmniejszając możliwe koszty przebudowy systemu.

cMT-G03

cMT-G03 jest wyposażony w dwa porty szeregowe (COM) i jeden port Ethernet (LAN/WAN), może funkcjonować jako most szeregowy. Poprzez połączenie COM1: IN z urządzeniem górnej warstwy (HMI/SCADA) i COM2: OUT z istniejącym urządzeniem (PLC), cMT-G03 tworzy połączenie między komponentami, jednocześnie będąc całkowicie niewidocznym dla systemu i zapewniając,że nie ma to wpływu na istniejącą operację. Odbywa się to bez potrzeby dodawania dodatkowego portu szeregowego na urządzeniu.

cMT-G04

cMT-G04 jest wyposażony w dwa switche(SW) i jeden port Ethernet (LAN/WAN), może funkcjonować jako switch ethernetowy. Poprzez połączenie urządzenia górnej warstwy (HMI/SCADA) i wychodzącego urządzenia (PLC) z portami SW cMT-G04, cMT-G04 tworzy połączenie między warstwami i urządzeniem. Jednocześnie pozostaje całkowicie niewidocznym dla systemu, co nie ma wpływu na wykonywane operacje. Podłączenie odbywa się bez potrzeby instalowania dodatkowego switchaethernetowego.

W obu opisanych powyżej architekturach, cMT-G03/G04 może niezależnie komunikować się z urządzeniami i konwertować protokoły do ​​MQTT, OPC UA i SQL, bezproblemowo integrując dane z IIoT. Sterowniki obsługujące połączenie mostowe zostały dokładnie przetestowane przez zespół Badań i Rozwoju Weintek, aby zapewnić stabilną i niezawodną komunikację. Opierając się na koncepcji projektowej cMT-G01/G02, modele cMT-G03/04 są tak kompaktowe, energooszczędne i łatwe do zainstalowania, jak ich poprzednicy, a jednocześnie zachowują wiele funkcji analizy danych w interfejsie HMI, takie jak makra, transfer danychitd. Pod względem oprogramowania, cMT-G03/04 obsługuje zarówno oprogramowanie EasyBuilder Pro, jak i konfigurację przez Internet tak jak poprzednicy, dzięki czemu ich konfiguracja jest niezwykle intuicyjna i łatwa.

Oprócz wbudowanej obsługi głównych protokołów IIoT, cMT-G03/04 obsługuje również EasyAccess 2.0, który umożliwia zdalny dostęp do systemu, a także przesyła powiadomienia push o zdarzeniach i alarmach na urządzenia mobilne. Dzięki dołączeniu cMT-G03/04 do grupybramek protokołów Weintek, seria cMT może pomóc większej liczbie użytkowników w rozwiązywaniu dylematów związanych z modernizacją systemu automatyki. Nowe panele połącząurządzenia zarówno nowe, jak i testarszych generacji, z IIoT, co przyniesie wartość dodanądo aplikacji Klientów.

Nowe bramki komunikacyjne są już dostępne w Polsce, znajdują się w ofercie wyłącznego dystrybutora firmy Weintek na nasz kraj: Multiprojekt Automatyka. Żeby dowiedzieć się więcej o produkcie i poznać jego cenę, zapraszamy do kontaktu z firmą (multiprojekt.pl).

Funkcje:

Zachowaj istniejącą operację

Eliminuje problem związany z ponownym instalowaniem lub koniecznością zakupu nowego sprzętu, wystarczy podłączyć urządzenie za pomocą tego samego kabla komunikacyjnego, a system natychmiast zostanie połączony z IIoT, bez przerywania wykonywanych operacji.

Wbudowane wsparcie dla MQTT i OPC UA

Wbudowane wsparcie klienta MQTT, a także klienta i serwera OPC UA. MQTT obsługuje standardowy protokół, Amazon AWS IoT, Sparkplug i wiele innych platform chmurowych. Serwer OPC UA jest certyfikowany pod kątem zgodności z OPC Foundation i zapewnia nieprzerwaną integrację urządzeń w dowolnej aplikacji.

Synchronizacja bazy danych SQL

Obsługuje synchronizowanie dziennika danych i dziennika zdarzeń z serwerem baz danych MySQL(MS SQL) w celu łatwego dostępu do danych przez specjalistów IT.

Konfiguracja internetowa

Możliwa jest konfiguracja za pomocą przeglądarki internetowej, dzięki czemu utrzymanie systemu staje się jeszcze łatwiejszym zadaniem. Dostępne w ten sposób funkcje obejmują: modyfikację i sprawdzanie ustawień systemowych, ustawień OPC UA, parametrów komunikacji PLC, dostęp do rejestru danych i przeglądanie dziennika zdarzeń.

EasyAccess 2.0 i powiadomienia push

cMT-G03/G04 obsługują potężną usługę zdalnego dostępu EasyAccess2.0. Dzięki funkcji powiadomień push użytkownicy mogą natychmiast otrzymywać informacje o stanie systemu (zdarzeniach i alarmach) na swoje urządzenia mobilne.

Obsługiwana wersja oprogramowania:
EasyBuilder Pro V6.01.02 lub nowsza

Źródło: Multiprojekt Automatyka, multiprojekt.pl