Nowości ASTOR na targach ExpoWELDING 2016

998

Prezentacja kompletnej celi spawalniczej, nowych pozycjonerów i oferty ASTOR Green Welding – serii rozwiązań z zakresu zrobotyzowanego spawania, które dopasować można do potrzeb zakładów o różnej wielkości, stopniu automatyzacji i specyfice produkcji –– to główne atrakcje przygotowane przez ASTOR dla gości Międzynarodowych Targów Spawalniczych ExpoWELDING (18-20 października, Centrum Targowo-Wystawiennicze Expo Silesia w Sosnowcu). Odwiedzając stoisko ASTOR, porozmawiać będzie można m.in.oszczegółach technicznych zrobotyzowanego spawania oraz tym od czego zacząć robotyzację w zakładzie przemysłowym i jak przenieść ją na wyższy poziom.

Podczas tegorocznej edycji targów ExpoWELDING na stoisku ASTOR, zlokalizowanym na głównej sali wystawienniczej, pod numerem 106, będzie można poznać dwa z trzech wariantów gotowych zestawów, pozwalających na wdrożenie zrobotyzowanego spawania w każdym zakładzie produkcyjnym. W skład zestawów Optimum i Premium wchodzą roboty Kawasaki, funkcjonalne pozycjonery i sprawdzone źródła spawalnicze wraz z osprzętem. Każdy z nich pozwala na uzyskanie odpowiedniego stopnia automatyzacji, aby jak najpełniej dostosować go do specyfiki i wymagań produkcji danego zakładu przemysłowego. Robotyzacja pozwala obniżyć koszty produkcji oraz zwiększyć bezpieczeństwo pracowników, a rozwiązania z serii Green Welding pozwala zrealizować to szybko i sprawnie dzięki skróceniu czasu potrzebnego na uruchomienie.

– Wykwalifikowani pracownicy fizyczni, a wśród nich m.in. spawacze znajdują się na szczycie listy 10 zawodów, z których obsadzeniem firmy w Polsce mają największe trudności. Zrobotyzowane spawanie wdrażane jest więc m.in. tam, gdzie firmy mają kłopot z pozyskaniem, bądź rotacją wykwalifikowanych spawaczy. Robotyzacja ma sens także, jeśli zadania są nadmiernie obciążające dla człowieka. Niejednokrotnie, to właśnie dzięki robotyzacji danych stanowisk, zakład jest więc w stanie utrzymać się na rynku, „uratować” pozostałe miejsca pracy, a także rozwijać się i zwiększać zatrudnienie. Mówiąc o robotyzacji trzeba także mówić o wymiernych korzyściach biznesowych, jakie daje – podsumowuje Stefan Życzkowski, prezes firmy ASTOR.

Oferta ASTOR Green Welding Optimum, którą będzie można zobaczyć na żywo na targach, to zaawansowany i kompleksowy wariant zrobotyzowanego spawania. Pozwala na realizację szerokiego wachlarza aplikacji, w zależności od tego, jak zostanie zintegrowany. Stanowi jednocześnie najbardziej elastyczny z wariantów. ASTOR Green Welding Premium (również będzie dostępny podczas ExpoWELDING) jest natomiast najbardziej zaawansowanym rozwiązaniem – kompleksową i funkcjonalną celą spawalniczą. Umożliwia efektywne spawanie z dużymi wydajnościami i jest szczególnie polecane przy produkcji wielkoseryjnej. Poza wymienionymi zestawami, ASTOR ma w swojej ofercie także zestaw Green Welding Starter. To opcja przygotowana głównie z myślą o zakładach rozpoczynających przygodę ze zrobotyzowanym spawaniem, przydatne przy produkcji średnio- i niskoseryjnej.

Międzynarodowe Targi Spawalnicze ExpoWELDING 2016 to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży spawalniczej. Impreza odbywa się już po raz piąty.
Źródło: www.astor.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj