Podłączanie akcesoriów dla robotów do dowolnej sieci przemysłowej

352

Roboty potrzebują wyposażenia dodatkowego do wydajnej pracy. Ale jaki jest najłatwiejszy sposób podłączania akcesoriów do sieci fabrycznych? Najprostszą opcję stanowi wykorzystanie gotowych produktów Anybus HMS Networks, o czym przekonała się firma RSP.

Liczba robotów przemysłowych działających w fabrykach na całym świecie stale rośnie. Aby je efektywnie wykorzystywać i maksymalizować ich produktywność, firmy montują akcesoria do robotów umożliwiające im wykonywanie różnych zadań.

RSP specjalizuje się w opracowywaniu, produkcji i instalowaniu różnorodnych akcesoriów do robotów. Kiedy firma zaczęła opracowywać nową gamę zmieniaczy narzędzi, musiała sprostać oczekiwaniom swoich klientów i zapewnić takie wyposażenie dodatkowe, którą można podłączyć do sieci fabrycznych. Jednak opracowanie wymaganej technologii sieciowej to skomplikowane zadanie wykraczające poza kompetencje RSP. Z korzyścią dla wszystkich firma RSP znalazła rozwiązania Anybus firmy HMS. Pomogła ona osadzić w zmieniaczu narzędzi interfejs komunikacyjny Anybus, umożliwiając w ten sposób łączność z siecią fabryczną i pozwalając firmie RSP skupić się na tworzeniu wiodących na świecie akcesoriów do robotów.

Robot System Products

Firma Robot System Products (RSP) specjalizuje się w produkcji wyposażenia dodatkowego do robotów przemysłowych, które są używane w fabrykach na całym świecie. »Naszą siłą jest specjalistyczna wiedza zdobyta podczas prawie 20-letniej aktywności w sektorze robotyki przemysłowej« – wyjaśnia Henrik Hofström, kierownik ds. marketingu w RSP. »Ten ekspercki know-how umożliwia nam tworzenie wytrzymałych, wszechstronnych akcesoriów do robotów przemysłowych, które pomagają naszym klientom poprawić elastyczność działania sprzętu
i zwiększyć produktywność. Jednym z głównych elementów oferty RSP są zmieniacze narzędzi. Przymocowane do robota akcesorium umożliwia szybką i bezpieczną wymianę narzędzia.

cpl
Zmieniacz narzędzi Moduflex jest przymocowany do robota, umożliwiając szybką i bezpieczną wymianę narzędzi.

Wyzwanie

Wymagania dotyczące inteligentnej i usieciowionej branży wpływają na każdy etap procesu automatyzacji. Tak więc, kiedy firma RSP opracowywała nową linię zmieniaczy narzędzi z serii Moduflex, zaprojektowanych specjalnie do przenoszenia dużych obciążeń, musiała iść z duchem czasu i zapewnić nowoczesny produkt, który można podłączyć do sieci automatyki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj