Podłączanie akcesoriów dla robotów do dowolnej sieci przemysłowej

335

Jednak opracowanie wymaganej technologii sieciowej nie jest ani łatwe, ani nie należy do dziedziny, która uczyniła RSP światowym liderem. „Jesteśmy ekspertami w zakresie robotyki, a nie sieci przemysłowych” — wyjaśnia Mats Thunell, starszy inżynier w RSP. »Chcemy nadal koncentrować się na robotyce, dlatego zrezygnowaliśmy z inwestowania czasu i pieniędzy w rozwój własnego komponentu sieciowego, który leży poza naszym obszarem specjalizacji. Na szczęście znaleźliśmy optymalne rozwiązanie z oferty Anybus, dzięki czemu obie firmy mogą skupić się na tym, w czym są dobre: my na robotyce, a oni na sieciach przemysłowych.”

Jest oczywiste jednak, że przedstawione rozwiązanie sieciowe musiało spełniać wymagania RSP.

Zakres wymagań RSP

Roboty swobodnie poruszają się po fabryce, dlatego akcesoria muszą być jak najbardziej kompaktowe i pozbawione kabli. Aby zachować zwartą formę zmieniacza narzędzi, firma RSP chciała osadzić rozwiązanie sieciowe w zmieniaczu narzędzi. Potrzebowała również interfejsu do transmisji danych, który umożliwiałby łatwą i niezawodną łączność z dowolnym systemem fabrycznym, niezależnie od protokołu sieciowego.

Anybus CompactCom

Moduł Anybus CompactCom spełnił wszystkie wymagania sieciowe.

Rozwiązanie wbudowane

Aby zachować kompaktowe rozmiary zmieniacza narzędzi i uniknąć dodatkowego okablowania, firma RSP wybrała rozwiązanie Anybus CompactCom B40. Moduł ten został podłączony do płytki drukowanej (PCB) zmieniacza narzędzi.

Dowolna sieć przemysłowa

Istnieją moduły CompactCom dla wszystkich najważniejszych magistrali Fieldbus lub przemysłowych sieci Ethernet, a zamiana jednego modułu CompactCom na inny jest łatwa, co umożliwia firmie RSP podłączenie do dowolnego systemu fabrycznego, niezależnie od protokołu sieciowego. Jak zauważa H. Hofström, otwiera to możliwość ekspansji na nowe rynki. »Zaczęliśmy od PROFINET, ale możemy wejść na nowe rynki, ponieważ istnieją rozwiązania Anybus CompactCom dla wszystkich głównych sieci przemysłowych.»

Łatwe i niezawodne rozwiązanie

Gotowe rozwiązanie Anybus CompactCom jest łatwe w instalacji, co skraca czas wprowadzania nowych produktów na rynek. Wielokrotnie nagradzany przemysłowy procesor sieciowy Anybus NP40 zapewnia,że moduły CompactCom spełniają wysokie wymagania dotyczące wydajności, niezawodności i bezpieczeństwa.
»Nie bylibyśmy w stanie tak łatwo opracować serii Moduflex bez rozwiązania Anybus CompactCom«, podsumowuje Henrik Hofström. »To świetny produkt, który jest łatwy w użyciu i zapewnia niezawodną komunikację w sieciach przemysłowych.

Źródło: ANYBUSROBOT SYSTEM PRODUCTS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj