Rittal rozpoczyna strategiczną współpracę z firmami Atos i Siemens

955

Współpraca partnerska firm Rittal, Atos i Siemens dotyczy kompleksowej infrastruktury dla zastosowań IoT (Internet of Things) w ramach Smart Industries, gdzie normą jest przetwarzanie dużych ilości danych w czasie rzeczywistym.Wspólne rozwiązania systemowe umożliwiają łatwe i szybkie wdrożenie infrastruktur IT z wydajnymi centrami danych typu Edge – od pojedynczych szaf aż po gotowe centra danych „pod klucz”.

Nowe „Intelligent Edge Data Center“ (IEDC) to wysoce konfigurowalne rozwiązanie centrum danych, które umożliwia firmom przetwarzanie danych IoT w czasie rzeczywistym. Celem współpracy firmy Rittal z Atos i Siemens jest rozwój nowoczesnych rozwiązań Edge Data Center dla Smart Industries, Smart Cities, Smart Retail – głównie dla przedsiębiorstw z branży energetycznej, przedsiębiorstw użyteczności publicznej oraz dla sektora publicznego.W skład rozwiązania wchodzi MindSphere® – oparty na chmurze, otwarty system operacyjny IoT firmy Siemens, nowe serwery BullSequana Edge Computing i BullSequana S oraz CodexCloudIndustrialSupervision (CIS) firmy Atos.

Dzięki tak dopracowanemu rozwiązaniu do przetwarzania i analizy danych przedsiębiorstwa mogą znacząco zoptymalizować procesy wewnętrzne. Dodatkowo infrastruktura OT (Operational Technology) została zaprojektowana przez Rittal jako centrum danych typu Edge. Jedną z najważniejszych zalet nowego rozwiązania jest bezpośrednia obsługa w miejscu generowania danych. Pozwala ona na przetwarzanie danych IoT w czasie rzeczywistymdzięki czemu umożliwia szybszą analizę strumieni danych. Firmy Atos i Siemiens opracowały oprogramowania dla rozwiązań IoT i Edge, które wspierają zbieranie, kalkulację oraz analizę. „Realizacja cyfrowej transformacji wymaga szerokiej wiedzy specjalistycznej z różnych dziedzin. Tylko zespół złożony z ekspertów może zaprojektować naprawdę inteligentne centrum danych typu Edge w technologii plug &play, które umożliwi szybką budowę nowych infrastruktur IT”, wyjaśnia Andreas Keiger – szef działu Global Business Unit IT w Rittal.

W ramach współpracy firma Atos odpowiada za infrastrukturę IT, w szczególności za rozwiązania: BullSequana Edge, BullSequana S, Atos Codex CIS, MindSphere (aplikacje), Atos Business Applications & Services, PredicitiveMaintenance, całościowy monitoring oraz aplikacje innych podmiotów wykorzystujące sztuczną inteligencję. Rittal opracował i zaprojektował infrastrukturę OT, czyli Edge Data Center, szafy sterownicze, zasilanie elektryczne, klimatyzację, podstawowy monitoring oraz system bezpieczeństwa. Natomiast firma Siemens przygotowała rozwiązania dla infrastruktury technicznej obejmujące rozszerzony monitoring i system bezpieczeństwa, zabezpieczenie zasilania oraz IT, jak np. system zarządzania budynkiem i MindSphere (platforma, aplikacje).

Nowatorskie rozwiązanie dla EdgeComputing

„Intelligent Edge Data Center“ (IEDC)to bezpieczne, ustandaryzowane i dostosowane rozwiązanie do zastosowań przemysłowych. Może pracować samodzielnie – również poza centrami danych – bez konieczności posiadania chronionego pomieszczenia (White Room), czy obsługiwania go przez lokalny zespół IT. Będzie ono dostępne w różnych klasach mocy – od urządzenia do zabudowy naściennej lub szafy IT aż po wydajny i skalowany kontener Data Center. IEDC to idealne rozwiązanie dla firm, które rozpoczęły cyfrową transformację i muszą przetwarzać ogromną ilość danych w czasie rzeczywistym, np. w nowoczesnych zakładach produkcyjnych. Przykłady zastosowań można znaleźć także w wielu innychbranżach – od cyfrowego handlu detalicznego (Smart Retail), przez cyfrową służbę zdrowia (Smart Healthcare), ażpo inteligentne miasta lub w rozbudowie sieci komórkowej 5G, gdzie IEDC może przetwarzać dane bezpośrednio w pobliżu masztów telefonii komórkowej.

„Intelligent Edge Data Center, które powstało w ramach partnerskiej współpracy firm Rittal oraz Siemens, jest częścią strategii Edge firmy Atos. Dąży ono do przetwarzania dużych i coraz bardziej złożonych strumieni danych w miejscu ich powstawania – w fabrykach, w sieciach sklepów, na lotniskach i w szpitalach. Dzięki połączeniu sprzętu IT z oprogramowaniem firm Atos i Siemens oraz z infrastrukturą OT Rittal oferujemy klientom bardzo skuteczne rozwiązanie umożliwiające przyspieszenie i zwiększenie wydajności analizy danych IoT”– mówi Emmanuel Le Roux – Senior Vice President Big Data Platforms w Atos.

Rozwiązanie jest kompatybilne z systemem operacyjnym firmy Siemens dla IoT – MindSphere. System umożliwia stosowanie aplikacji IoT zarówno w technologii chmurowej, jak i na miejscu przetwarzania danych. IEDC zawiera wbudowany serwer BullSequana Edge do rozpoznawania obrazów i usługę IoTDatalake firmy Atos. Oprogramowanie firmy Atos (Codex CIS) stanowi szkielet IoT, a także umożliwia łączenie różnych czujników w ramach jednego IEDC. W ten sposób rozwiązanie może być łączone z innymi centrami danych typu Edge i tworzyć z nimi sieć.

Umożliwia to stopniowe wprowadzanie nowych lub dostosowanie istniejących rozwiązań w firmach. Istotne dane z węzłów sieciowych dostępne są na pulpitach i pozwalają uzyskać szczegółowy obraz w zakresie monitorowania, sterowania oraz optymalizacji. A to wszystko dzięki najnowszej technologii analizy danych.„Rosnąca ilość danych, ich różnorodność i złożoność powoduje, że wszystkie przedsiębiorstwa znajdują się dziś na progu cyfrowej rewolucji.Tylko te, które będą posiadały infrastrukturę typu Edge umożliwiającą przetwarzanie danych w pobliżu miejsca ich powstania jako uzupełnienie do infrastruktury chmurowej, zapewnią sobie miejsce na rynkach przyszłości”, mówi Bertrand Delatte – Head of Data Center Solutions Europe w firmie Siemens.

IEDC zaprojektowane i wdrażane przez Rittal, Atos i Siemens będzie dostępne na całym świecie od września 2019 roku, w pierwszych miesiącach ze szczególnym uwzględnieniem regionów Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki oraz USA. Firma Atos jako generalny wykonawca będzie zajmowała się dystrybucją rozwiązania w ramach działalności swoich działów Digital Factory i Smart Infrastructure.

Źródło: Rittal

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj