Rynek komponentów robotów mobilnych wart 7,4 mld USD do 2027 r.

255

Nowe badania przeprowadzone przez Interact Analysis pokazują, że rynek komponentów do robotów mobilnych będzie się szybko rozwijał do 2027 roku, osiągając wartość 7,4 mld USD przy CAGR na poziomie 44,8% w ciągu najbliższych 5 lat. W ujęciu regionalnym Stany Zjednoczone dominują obecnie na rynku, ale Chiny staną się silnym rywalem i oczekuje się, że do 2025 r. wyprzedzą USA pod względem sprzedaży jednostkowej, podczas gdy Stany Zjednoczone będą nadal liderem pod względem przychodów.

Wykładniczy wzrost rynku robotów mobilnych wynika przede wszystkim z popytu na roboty do realizacji zamówień. Roboty typu Shelf-to-Person (S2P) dominują obecnie pod względem przychodów ze względu na silny wpływ Amazona na rynek. W przyszłości dominacja S2P utrzyma się, ponieważ inne firmy logistyczne, takie jak Alibaba, będą naśladować strategię Amazona. Patrząc na rynek według typu komponentów, większość typów odnotuje wysoki wzrost w okresie prognozy. W szczególności dotyczy to komponentów układu napędowego, które doświadczają dodatkowego wzrostu przychodów ze względu na wpływ ograniczeń w łańcuchu dostaw. Do 2027 r. rynek komponentów układu napędowego osiągnie wartość 4,5 mld USD, częściowo ze względu na szybkie przyjęcie robotów mobilnych, a częściowo ze względu na wzrost średnich cen sprzedaży. Czujniki LiDAR również zdominują rynek, ponieważ czujniki nawigacyjne staną się normą w branży.

Podczas gdy Chiny staną się silnym pretendentem do wzrostu w zakresie komponentów do robotów mobilnych, Stany Zjednoczone obecnie dominują na rynku ze względu na ogromny rynek zmonopolizowany stworzony przez wewnętrzną produkcję floty AMR/AGV firmy Amazon. Do 2027 r. Chiny będą odpowiadać za ponad 40% rynku komponentów pod względem jednostek, ale Stany Zjednoczone nadal będą dominować w przychodach. Przejście na chińskie roboty i komponenty jest czynnikiem napędzającym globalną erozję cen na rynku, szczególnie w przypadku systemów nawigacji. Rynek komponentów w pozostałych regionach APAC nie jest tak duży, jak początkowo sądzono w Interact Analysis, ponieważ większość robotów mobilnych wykorzystywanych w zakładach produkcyjnych i logistycznych pochodzi z Chin.

Globalny rynek podzespołów według regionu

Chiny staną się silnym konkurentem na rynku komponentów do robotów mobilnych

Brianna Jackson, analityk w Interact Analysis, komentuje: „Wzrost, jakiego spodziewamy się w przypadku komponentów nawigacyjnych, jest przytłaczający. Przychody w tym obszarze rynku wynoszą obecnie 253 mln USD i będą rosły w tempie 33,1% CAGR do ponad 1,4 mld USD do 2027 roku. Znaczna część tego wzrostu przychodów będzie generowana przez sprzedaż czujników LiDAR ze względu na ich wyższy koszt jednostkowy w porównaniu z innymi typami. W 2021 r. czujniki LiDAR stanowiły 65% przychodów na rynku komponentów nawigacyjnych”.

O raporcie:
Nowy raport zapewniający wgląd i dogłębną analizę komponentów stosowanych w robotach mobilnych. Raport uzupełni nasze dogłębne zrozumienie rynku AGV i AMR, aby zapewnić sprzedawcom robotów mobilnych i dostawcom komponentów automatyki wgląd w rynek komponentów robotów mobilnych, który będzie obejmował układ napędowy, system nawigacji, zarządzanie bateriami i systemy komunikacji.
W niniejszym raporcie Interact Analysis przedstawia szczegółowe dane dotyczące wielkości rynku i prognoz dla komponentów robotów mobilnych według typu produktu, typu robota i regionu.

Źródło: Interact Analysis

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj