TM Robotics pozyskuje nowego partnera w Polsce

942

Dane z Międzynarodowej Federacji Robotyki pokazują, że sprzedaż robotów w Polsce wzrosła o 26% w latach 2010-2015. By sprostać wymaganiom rynku, globalny dystrybutor robotów Toshiba Machine – firma TM Robotics nawiązała współpracę z lokalnym dystrybutorem systemów robotyki i automatyki – firmą PolRobot Sp. z o.o. z Poznania. Współpraca oficjalnie rozpoczyna się na targach ITM Polska, jednym z największych tego typu wydarzeniu w Polsce, odbywającym się w dniach 4-7 czerwca 2019 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich w Poznaniu.

 ITM Polska to targi na światowym poziomie, mające na celu promocję technologii i nowych rozwiązań w przemyśle. Z okazji rozpoczęcia współpracy z oficjalnym przedstawicielem Toshiba Machine – firmą TM Robotics, firma PolRobot wystawi wybrane modele robotów przemysłowych Toshiba Machine na stanowisku targowym o numerze 73 w hali nr 6. Stanowisko jest zlokalizowane w strefie Mach-Tool, dedykowanej dla maszyn i automatyki przemysłowej. Na stanowisku będzie można zobaczyć wybrane modele robotów 6 osiowych i SCARA z oferty Toshiba Machine.

TVL500, robot 6-osiowy o niskim zużyciu energii, będzie zaprezentowany, pracując razem z podajnikiem wibracyjnym firmy TAD. TVL500 jest najmniejszy z rodziny robotów TVL. Oferuje maksymalny zasięg 602 mm i maksymalny ładunek 3 kg. Robot odznacza się dużą prędkością i dokładnością, zachowując przy tym niskie zużycie energii, dzięki kompaktowym rozmiarom.

Na stoisku będzie można zobaczyć również robota z rodziny SCARA – THP550 z manipulatorem kartezjańskim. THP550 to jeden z najszybszych robotów SCARA w ofercie Toshiba Machine. Robot osiąga czas cyklu o wartości 0,29 sekundy, zachowując przy tym powtarzalność rzędu 0,02 mm. Maksymalna prędkość liniowa robota to 6.21 m/s.

Współpraca z TM Robotics, pozwoli firmie PolRobot na dostarczanie klientom produktów z najnowszej oferty Toshiba Machine z Japonii. Dołączając do globalnej sieci partnerów TM Robotics, przedstawicielstwo umożliwi polskim przedsiębiorcom dostęp do największej oferty robotów SCARA na rynku, jak również do robotów 6 osiowych i kartezjańskich Toshiba Machine.

„Polska odznacza się jednym z największych współczynników wzrostu w dziedzinie robotyki w Europie.” – tłumaczy Nigel Smith, dyrektor TM Robotics. „Polska, obok Czech jest jednym z krajów gdzie wzrost sprzedaży robotów w 2015 roku był największy”. Sprzedaż robotów i instalacji z robotami cały czas rośnie.

„Współpraca z lokalnym dystrybutorem jest dla na nas konieczna, by sprostać wymaganiom szybko rozwijającego się rynku i zapewnić polskim wytwórcom dostęp do coraz większej oferty robotów Toshiba Machine. Tylko w tym roku byliśmy świadkami premiery robota SCARA – THE600, większej wersji robota THE400.

“Toshiba Machine posiada obszerny zakres robotów, które mogą sprostać zróżnicowanym wymaganiom klientów.” – wyjaśnił Piotr Grzyb, jeden z założycieli PolRobot. „Uważamy, że prędkość, dokładność i przystępne ceny robotów Toshiba Machine, czynią z TM Robotics idealnego partnera dla nas, na polskim rynku. Jesteśmy podekscytowani tym, że możemy dołączyć do globalnej sieci dystrybutorów.

Pełny zakres modelowy robotów Toshiba Machine, można zobaczyć na stronie internetowej TM Robotics. By uzyskać więcej informacji, należy skontaktować się bezpośrednio z TM Robotics, pod nr +44 (0)1707 290370, lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres info@tmrobotics.com. Listę lokalnych dystrybutorów można znaleźć na stronie: www.tmrobotics.com/UK/global-partners.

Źródło: Tmrobotics