Webinar: Ulga podatkowa B+R oraz ulga na robotyzację w branży producentów maszyn i urządzeń

691

Wraz z Arena Advisory zapraszamy na webiniar: Ulga podatkowa B+R oraz ulga na robotyzację w branży producentów maszyn i urządzeń. Funkcjonująca (i coraz bardziej popularna)ulga podatkowa na badania i rozwój (ulga B+R) w połączeniu z szykowaną ulgą na robotyzację mają stymulować innowacyjność polskich firm poprzez instrumenty fiskalne. Jak w praktyce podejść do tematu skorzystania z ulg w branży produkcji maszyn?Czy wytwarzając urządzenia, komponenty lub części zamienne można prowadzić jednocześnie prace badawczo-rozwojowe? Doradcy podatkowi Arena Advisory zapraszają czytelników portalprzemyslowy.pl na bezpłatny webinar, już 27 stycznia o godzinie 10:00. Szczegóły, agenda i link do rejestracji poniżej.

Ulga badawczo-rozwojowa pozwala na dodatkowe odliczenie kosztów kwalifikowanych (np.  kosztów wynagrodzenia, materiałów, surowców, kosztów uzyskania patentu).Wiele firm prowadzi takie prace na co dzień, nie zdając sobie sprawy z wiążących się z tym możliwości. Często głównym problemem przedsiębiorców jest brak pewności czy prowadzona przez nich działalność kwalifikuje się jako badania i rozwój. Dodatkowo, podatnik, który chce skorzystać z ulgi B+R musi spełnić szereg warunków (m.in. prowadzić odpowiednią ewidencję księgową czy wykazywać koszty podlegające odliczeniu w zeznaniu podatkowym).

W planach jest też nowa ulga podatkowa – ulga na robotyzację. Przedsiębiorcy będą mogli odliczyć 50 proc. kosztów poniesionych na inwestycje w robotyzację, niezależnie od wielkości i rodzaju branży. Odliczenie dotyczyć będzie zakupu (lub leasingu) nowych robotów, osprzętu, oprogramowania oraz szkoleń dla pracowników obsługujących roboty.

Jak wynika z opublikowanych na stronie Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii informacji, propozycja nowej ulgi ma na celu przede wszystkim:

  • Dalszy, systematyczny wzrost nakładów na działalność badawczo-rozwojową,
  • mobilizację przedsiębiorstw do dalszych inwestycji, zwłaszcza w nowoczesne rozwiązania czy technologie,
  • zwiększenie udziału robotów w przedsiębiorstwach, co ma być odpowiedzią na braki kadrowe,
  • robotyzację przedsiębiorstw w celu zwiększenia skali produkcji i obniżenia kosztów.

Jak stosować w praktyce ulgi, kto i jak może je łączyć? Już 27 stycznia 2021,  Arena Advisory zaprasza czytelników portalprzemyslowy.pl na bezpłatny webinar, początek 10:30!

Prelegenci:

Bartosz Mroczkowski, Licencjonowany doradca podatkowy. Posiada doświadczenie w zakresie przeprowadzania i koordynacji projektów typu due diligence. Bartosz prowadzi także projekty z obszaru implementacji ulgi na działalność badawczo-rozwojową, IP Box oraz ulgi na nowe inwestycje. Zajmuje się również bieżącym doradztwem w zakresie podatku CIT, PIT, VAT oraz PCC. Obsługuje firmy z różnych branż, m.in.: IT, medycznej, budowlanej, nieruchomościowej, produkcyjnej oraz finansowej.

Dla kogo?

Webinar skierowany jest głównie do osób decyzyjnych w zakresie inwestycji i strategii rozwoju działalności w firmie, a także tych wszystkich osób, które zajmują się rozliczeniami – w tym działalności badawczo-rozwojowej (właściciele i zarządy, dyrektorzy ds. inwestycji, dyrektorzy finansowi oraz główni księgowi).

 

Termin: 27.01.2021 godz. 10:00 – 11:00

Rejestracja:https://arenaadvisory.clickmeeting.com/ulga-b-r-oraz-ulga-na-robotyzacje-dla-producentow-maszyn/register

Uczestnicy webinaru otrzymają także możliwość odbycia krótkich, indywidualnych konsultacji z doradcami podatkowymi Arena Advisory, w zakresie możliwości skorzystania z ulg podatkowych w ich przedsiębiorstwach. Szczegóły zostaną podane podczas webinaru.

 

Agenda:

  1. Ulga B+R
  • Podstawowe zasady działania ulgi na działalność badawczo-rozwojową;
  • Typowe koszty kwalifikowane w branży producentów maszyn;
  • Zasady dokumentowania prac badawczo-rozwojowych w branży producentów maszyn;
  • Praktyczny case zastosowania ulgi u producenta maszyn – wskazanie sposobu implementacji ulgi oraz uzyskanych korzyści podatkowych.
  1. Ulga na prototyp oraz ulga na robotyzację
  • Założenia planowanych przepisów;
  • Współgranie ulgi B+R oraz ulgi na prototyp / robotyzację.

Źródło: Arena Advisory

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj