Współpracujące roboty mobilne MiR po raz pierwszy na Automaticonie

1085

Proste i efektywne zautomatyzowanie transportu wewnętrznego. Mobile Industrial Robots (MiR), producent współpracujących robotów mobilnych wraz z partnerem Encon-Koester zapraszają na stoisko F-1 podczas warszawskich targów Automaticon w dniach 20-23 marca. MiR zaprezentuje roboty MiR100, MiR200 oraz system MiRHook200.

Udział w targach to doskonała okazja do indywidualnych spotkań oraz sprawdzenia, czym różnią się autonomiczne roboty mobilne MiR od tradycyjnych wózków AGV. Roboty mobilne MiR100 i MiR200 pozwalają na proste i efektywne zautomatyzowanie transportu wewnętrznego. Są proste w obsłudze z poziomu dowolnego komputera, tabletu czy smartfonu i mają wbudowaną inteligencję, która pozwala im na bezpieczne nawigowanie wokół pracowników i przeszkód, wybierając zawsze najszybszą trasę do celu. Zwrot z inwestycji w przypadku robotów MiR wynosi często mniej niż rok.

Roboty mobilne MiR podczas targów

Współpracujące roboty mobilne MiR będzie można zobaczyć na targach Automaticon w konkretnych zastosowaniach. Producent zaprezentuje możliwości robota MiR100 w aplikacji z robotem współpracującym Universal Robots oraz robota MiR100 uzupełnionego o moduł nastawny w postaci stojaka umożliwiającego bezpieczne przewożenie różnych towarów o maksymalnej masie 100 kg. MiR zaprezentuje także swojego drugiego, potężniejszego robota – MiR200 wyposażonego w system MiRHook200, dzięki któremu robot może ciągnąć ładunki o masie 500 kg.

Targi Automaticon odbędą się w dniach 20 – 23 marca w Centrum Targowym EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14 w Warszawie. Można je odwiedzać od wtorku do czwartku w godzinach 9:00 – 17:00 oraz w piątek od 9:00 do 15:00. Przedstawiciele Mobile Industrial Robots oraz polskiego partnera będą do dyspozycji zwiedzających na stoisku F-1 w hali 3 przez cały czas trwania targów.

Mobile Industrial Robots (MiR) rozwija i wprowadza na rynek najbardziej zaawansowaną linię współpracujących i bezpiecznych autonomicznych robotów mobilnych (AMR), które szybko, łatwo i efektywnie kosztowo zarządzają wewnętrzną logistyką, dając pracownikom swobodę podejmowania bardziej wartościowych działań. Innowacyjne roboty MiR zainstalowały już setki średnich i dużych międzynarodowych producentów, w tym kilka szpitali i domów opieki na całym świecie. Firma szybko utworzyła globalną sieć dystrybucji w ponad 40 krajach, z oddziałami regionalnymi w Nowym Jorku, San Diego, Singapurze, Dortmundzie, Barcelonie i Szanghaju. Rozwój utworzonego w 2013 roku przedsiębiorstwa postępował w szybkim tempie. W latach 2015–2016 wzrost sprzedaży wyniósł 500 procent, a w latach 2016–2017 300 procent. Założona i prowadzona przez doświadczonych duńskich specjalistów w dziedzinie robotyki firma MiR ma swoją siedzibę w Odense w Danii.

Źródło: Mobile Industrial Robots ApS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj