Zespół Schneider Electric i Microsoft wspólnie przyspieszają tworzenie otwartych aplikacji IoT

1030

Schneider Electric, globalny specjalista w zarządzaniu energią i automatyce, poinformował o kolejnym dużym osiągnięciu w ramach swojej strategicznej współpracy z firmą Microsoft, które  przyniesie znaczne korzyści przedsiębiorstwom i organizacjom z wielu branż.

Od teraz w ramach architektury EcoStruxure firmy Schneider klienci mają dostęp do wielu aplikacji działających w chmurze, które wykorzystują pełny zakres możliwości chmury Azure oraz funkcje nowej generacji, takie jak rzeczywistość rozszerzona i wirtualna. ( mixed reality) Ułatwia im to zwiększenie wydajności i produktywności oraz usprawni procesy podejmowania decyzji.

Współpraca między dwoma liderami branży przyspieszy udostępnianie rozwiązań działających w chmurze oraz rozwiązań Internetu rzeczy przeznaczonych dla wszystkich segmentów użytkowników końcowych produktów firmy Schneider Electric. Microsoft ma doświadczenie w dziedzinie technologii przetwarzania w chmurze, natomiast Schneider Electric ― w zarządzaniu energią elektryczną, zakładami przemysłowym, maszynami, budynkami, centrami przetwarzania danych oraz sieciami energetycznymi. Wspólna oferta obu firm pozwoli przedsiębiorstwom z różnych segmentów rynku wykorzystać technologię Internetu rzeczy w sposób zapewniający przewagę nad konkurencją. Obejmuje ona zarówno dostępne już aplikacje działające w chmurze, które umożliwiają optymalizację elektrowni, budynków, pracy i zasobów, jak również aplikacje, które są dopiero tworzone i zostaną udostępnione jeszcze w tym roku lub w przyszłości.

Wspólne rozwiązanie obu firm zapewnia bezpieczeństwo wody pitnej mieszkańcom hrabstwa Seminole

Efektywne połączenie oprogramowania Azure i Schneider Electric pozwala już niektórym klientom na wykorzystanie wielkich zbiorów danych (Big Data) w praktyce. Jednym z takich klientów jest hrabstwo Seminole na Florydzie. Nowe rozwiązanie umożliwiło kierownikom i operatorom miejscowego przedsiębiorstwa wodociągowego wyświetlanie danych na urządzeniach mobilnych, a także otrzymywanie informacji operacyjnych o znaczeniu krytycznym w ciągu kilku minut. Dzięki temu władze hrabstwa znacznie zwiększyły swoją zdolność do zapewnienia bezpieczeństwa wody pitnej ponad 440 tysiącom mieszkańców.

Łącząc mocne strony obu firm, pomagamy klientom wykorzystać Internet rzeczy do dostarczania nowych potrzebnych danych i tworzeniu z nich użytecznych informacji, a tym samym przeprowadzaniu cyfrowej transformacji. Dzięki temu firmy osiągają wymierne korzyści i lepsze wyniki biznesowe – powiedział Cyril Perducat, Wiceprezes ds. Internetu Rzeczy i Cyfrowej Transformacji w firmie Schneider Electric.

Bardzo nas cieszy, że możemy pomóc firmie Schneider Electric w zapewnieniu ich klientom większych korzyści poprzez połączenie i wykorzystanie możliwości chmury oraz architektury i rozwiązań EcoStruxure ― powiedział Jerry Lee, Dyrektor ds. Marketingu Produktów, Platformy Danych i Internetu Rzeczy w firmie Microsoft. Schneider Electric wykorzystuje możliwości platformy Azure oraz innych naszych produktów, takich jak HoloLens, w celu tworzenia innowacyjnych rozwiązań do automatyzacji i zarządzania energią, które są oferowane na całym świecie.

Nowe funkcje połączonej rzeczywistości ( mixed reality) w ramach technologii HoloLens

Architektura EcoStruxure jest oparta na otwartym modelu zgodnym ze standardami oraz mocy obliczeniowej platformy Azure. Zapewni ona przedsiębiorstwom przemysłowym zaawansowane, łatwe do zintegrowania rozwiązania analityczne, serwisowe i szkoleniowe, a operatorom ― nowe funkcje rzeczywistości połączonej, które poszerzają świat fizyczny o treści cyfrowe i interaktywne hologramy.

Schneider Electric będzie nadal wbudowywać technologię HoloLens firmy Microsoft w swoje rozwiązania SimSci Suite i Enterprise Asset Management, aby wprowadzić funkcje rzeczywistości połaczonej w produktach służących do konserwacji systemów przemysłowych, oceny zasobów i przeprowadzania szkoleń. Technologia ta, dostępna na platformie EcoStruxure for Industry firmy Schneider Electric, znacznie zwiększa bezpieczeństwo pracowników i wydajność zasobów. Polepsza również rezultaty szkoleń dzięki immersji, tj. zagłębieniu się w środowisko generowane komputerowo. Przed podjęciem działań w świecie rzeczywistym pracownicy mają do czynienia z sytuacjami i środowiskami interaktywnymi i symulacyjnymi, które pomagają im w podejmowaniu decyzji operacyjnych i analizowaniu procesów. Znacznie przyspiesza to zdobywanie nowych kompetencji, eliminuje kosztowne błędy popełniane w świecie rzeczywistym oraz ułatwia prewencyjny serwis i konserwację.
Schneider Electric i Microsoft od dawna współpracują ze sobą w dziedzinie zaawansowanych rozwiązań analitycznych. Ich współpraca jest elementem strategii firmy Schneider Electric, która przewiduje zbudowanie środowiska partnerów będących liderami branży w celu wspólnego tworzenia i rozwijania rozwiązań opartych na architekturze EcoStruxure.

Więcej można znaleźć na naszej stronie: http://www.schneider-electric.com/b2b/en/campaign/innovation/overview.jsp.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj