Duże okno odczytu i duża powierzchnia kodów poprawiają parametry systemu 2-D

1152

System pomiaru położenia bezwzględnego 2-D PXV firmy Pepperl+Fuchs ustanawia nowe standardy w zakresie niezawodności i łatwości obsługi. Dzięki dużemu oknu odczytu, urządzenie obejmuje wystarczającą liczbę kodów w polu widzenia, nawet przy przełączaniach ścieżki i zmianach w taśmie kodowej, gwarantując precyzyjne pozycjonowanie przez cały czas.

System SafePXV z kodami matrycowymi

Sześcioletnie doświadczenie z PCV zaowocowało przy projektowaniu systemu PXV. Okno odczytu w przypadku PXV zostało powiększone do powierzchni 120 x 80 mm zapewniając, że taśma z kodami matrycowymi zawsze znajduje się w polu detekcyjnym. Montaż i uruchomienie są łatwiejsze, a dostępność systemu jeszcze większa. W oknie odczytu zwiększono głębokość regulacji ostrości, pozwalając na rejestrację większej liczby kodów jednocześnie i gwarantując wykrycie położenia dzięki wielokrotnej redundancji.

W odróżnieniu od innych systemów dostępnych na rynku, PXV wymaga jedynie kamery 2-D, eliminując problemy związane z przełączaniem ścieżki. Aby im zapobiec, kamery w systemach 2-kamerowych mogą odbierać różne sygnały pozycji w tych obszarach.

Pewien stopień zanieczyszczenia taśmy kodowej jest nie do uniknięcia w codziennej pracy. Mając to na uwadze, rozmiar kodów w systemie PXV zwiększono do 15 x 15 mm bez ograniczania rozdzielczości. W wyniku tego wpływ zanieczyszczeń jest znikomy. Dzięki redundancji, system pracuje poprawnie nawet w przypadku zniszczenia pojedynczych kodów. Przerwanie taśmy kodowej na odcinku do 80 mm nie powoduje problemów w identyfikacji położenia.

Innowacyjna technologia bezpieczeństwa

Nowy safePXV zarządza wszystkim czym może zarządzać system pozycjonowania z pojedynczym czujnikiem. Nowa technologia bezpieczeństwa łączy czytnik 2-D z trójkolorową taśmą kodową. Zawiera ona dwa zachodzące na siebie zestawy kodów w kolorze czerwonym i niebieskim. Czytnik 2-D zawiera dwa pierścienie diod LED, również czerwonych i niebieskich. Pierścienie te są aktywowane oddzielnie i odczytują po jednym zestawie kodów. Dzięki temu system pomiaru położenia bezwzględnego spełnia wymogi bezpieczeństwa SIL 3/PL.

Źródło: www.pepperl-fuchs.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj