ECOM Instruments na targach SPS 2022: Iskrobezpieczny ekosystem urządzeń mobilnych dla każdego scenariusza inteligentnych fabryk

375

Dzięki solidnym, iskrobezpiecznym i inteligentnym urządzeniom, pracownicy mogą korzystać z funkcji akwizycji danych, inteligentnej konserwacji i zdalnej pomocy również w obszarach zagrożonych wybuchem. Na targach SPS – Smart Production Solutions, odbywających się w Norymberdze w dniach od 8 do 10 listopada, firma ECOM Instruments, będąca oddziałem Pepperl+Fuchs, zademonstruje w hali 7A na stoisku 411 wieloaspektowy ekosystem, stanowiący połączenie między pracownikami mobilnymi i niebezpiecznymi obszarami w inteligentnej fabryce. Smartfony, tablety i inteligentne okulary zapewniają pracownikom mobilnym niemal nieograniczoną elastyczność w każdych warunkach pracy.

Niezależnie od tego, czy chodzi o dokumentację, cyfrowe zlecenia pracy, przeglądanie rysunków konstrukcyjnych, inteligentne operacje czy komunikację w czasie rzeczywistym „see what I see” ze zdalnym wsparciem: dla obecnych i przyszłych scenariuszy zastosowań firma ECOM Instruments oferuje już obszerne portfolio obejmujące iskrobezpieczne urządzenia inteligentne, urządzenia peryferyjne oraz doradztwo i wsparcie ze strony własnych inżynierów aplikacyjnych i usług cyfrowych. Portfolio ECOM łączy dużą wydajność, niezawodną komunikację i łatwość użytkowania w całościową koncepcję. Inteligentne rozwiązania otwierają nowy wymiar współpracy cyfrowej w obszarach niebezpiecznych: niezależnie od lokalizacji, szybko i bezpiecznie. Inteligentne, iskrobezpieczne urządzenia, najnowocześniejsze oprogramowanie i usługi cyfrowe umożliwiają pracownikom mobilnym dzielenie się wiedzą w czasie rzeczywistym oraz korzystanie z usług wirtualnego eksperta. Rezultatem są lepiej przewidywalne i sterowalne procesy, oszczędność kosztów dzięki mniejszej liczbie przestojów, a także większa produktywność i zrównoważone zarządzanie wiedzą. Na targach SPS – Smart Production Solutions, odwiedzający będą mogli dowiedzieć się więcej o kompleksowej ofercie usług ECOM Instruments dla obszarów niebezpiecznych w hali 7A na stoisku 411.

Wsparcie cyfrowe również bez użycia rąk: Visor-Ex 01

Najważniejszym punktem prezentacji ECOM Instruments będą najlżejsze obecnie na rynku iskrobezpieczne, inteligentne okulary Visor-Ex 01, ważące 180 gramów. To pierwsze tego typu urządzenie z certyfikatem ATEX i IECEx. Unikalną cechą okularów jest nowa koncepcja rozdziału różnych funkcji na poszczególne komponenty w celu zminimalizowania wagi. Modułowy system inteligentnych okularów ze zintegrowaną kamerą i mikrofonem, smartfon Smart-Ex 02 oraz zewnętrzny akumulator, zapewniają mobilnym pracownikom największą możliwą elastyczność, a także dają nowe sposoby pracy nad ich zadaniami, np. z obiema rękami wolnymi. Na wyświetlaczu OLED w Visor-Ex 01 są prezentowane informacje potrzebne do pracy. Niepodzielna uwaga pracownika na bieżącym zadaniu zmniejsza ryzyko błędów lub przerw w przepływie pracy.

Korzystając ze sprawdzonego smartfona Smart-Ex 02 firmy ECOM Instruments, pracownicy mobilni mogą przeglądać dokumenty, takie jak listy kontrolne, a następnie przełączać się w tryb głośnomówiący za pomocą inteligentnych okularów Visor-Ex 01. Modułowa konstrukcja systemu daje pracownikom największą możliwą elastyczność w wykonywaniu ich zadań

Teraz dostępny również do użytku w strefie 1/21: Tab-Ex 03

W przypadku wymagających przepływów pracy, np. ze szczegółowymi planami lub obszernymi listami kontrolnymi, przydatnym urządzeniem jest samoistnie bezpieczny tablet Tab-Ex 03, wyposażony w duży, 8- calowy wyświetlacz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj