Nowe modele czujników poziomu CleverLevel LBFS z większą ilością interfejsów do zoptymalizowanej komunikacji

1064

Firma Baumer rozszerzyła znaną serię czujników poziomu CleverLevel o dwa nowe modele – LBFH i LBFI.

Oferują one dwa wyjścia impulsowe, tryb programowania qTeach i wskaźnik statusu wyjścia widoczny pod kątem 360°. Podobnie, jak w przypadku wcześniejszych wersji czujniki wykorzystują efekt zmiany częstotliwości w momencie pojawienia się medium i nadają się zarówno do aplikacji przemysłowych jak i aplikacji o podwyższonych wymogach higienicznych. Sygnalizatory poziomu oferują wiele opcji programowania, pozwalając sprostać różnym wymogom aplikacji. Wygodna procedura qTeach stanowi zaletę zwłaszcza w małych instalacjach z prostymi systemami kontrolnymi. Czujniki mogą być łatwo dostrajane za pomocą dowolnego elementu ferromagnetycznego, co pozwala na szybką adaptację do ewentualnych zmian procesowych.

Dwa wyjścia przełączające umożliwiają ustawienie dwóch progowych poziomów wyzwalania. Oznacza to, że pojedynczy czujnik może monitorować dwie fazy procesowe, na przykład produkcję i proces CIP lub też dwa różne media, na przykład wodę i olej. Zapewnia to niższe koszty i mniejszą ilość elementów zapasowych. Dwa wyjścia przełączające zwiększają też wiarygodność wskazań. Komplementarne punkty wyzwalania pozwalają łatwo wykryć uszkodzenie czujnika lub uszkodzenie kabla.

Wielokolorowy wskaźnik statusu wyjścia czujnika realizuje sprzężenie zwrotne na wszystkich etapach parametryzacji, zapewniając efektywną kontrolę procesu. Oba warianty są przystosowane do pracy w zakresie temperatur do 135°C, ponadto wariant do aplikacji o podwyższonych wymogach higienicznych jest również kompatybilny z procedurą SIP.

Więcej informacji: www.baumer.com/CleverLevel