Eaton rozbudowuje swoje sprawdzone przemienniki częstotliwości PowerXL serii DC1 o nowe funkcje.

940

Eaton udoskonalił swoją serię kompaktowych przemienników częstotliwości PowerXL DC1, wyposażając je w nowe funkcje. Dostępne są już udoskonalone wersje sprawdzonych i charakteryzujących się solidnym wykonaniem urządzeń z serii DC1.

Tak, jak w przypadku przemienników częstotliwości z serii DA1, PowerXL serii DC1+ obsługuje teraz wszystkie typy wysoce wydajnych silników IE4, w tym silniki z magnesami trwałymi, bezszczotkowe silniki prądu stałego i silniki synchroniczne reluktancyjne. Podobnie, jak w przypadku wcześniejszych produktów, udoskonalony model DC1 jest łatwy w użyciu i wymaga jedynie podstawowej, automatycznej konfiguracji parametrów silnika.

Oprócz trybu sterowania U/f, do nowych funkcji należy również możliwość bezczujnikowego sterowania wektorowego (sensorless vector control, SLV). Dzięki temu dostępny jest duży moment obrotowy przy niskich prędkościach, jak również wysoki stopień stabilności prędkości, co otwiera nowe obszary zastosowań w aplikacjach z dużą dynamiką zmian obciążenia.„Tryb pożarowy”, podczas którego ignorowane są komunikaty dotyczące standardowych błędów i komunikaty ostrzegawcze, przydaje się w szczególności w zastosowaniach związanych z ogrzewnictwem, wentylacją i klimatyzacją. Na przykład w przypadku zastosowania przemiennika częstotliwości z serii DC1+ w instalacji oddymiania, aktywacja trybu pożarowego oznacza priorytet sterowania wentylatorem nad ochroną przemiennika tak, aby usunąć z budynku jak najwięcej dymu.

Dodatkowe funkcje umożliwiają również zastosowanie przemiennika DC1+ w nowych obszarach: przy zastosowaniu w pompach można na przykład ustawić drugi profil przyspieszania lub spowalniania, na który urządzenie będzie się przełączać po osiągnięciu określonej częstotliwości. Ponadto hamowanie strumieniem prądu przemiennego zapewnia większą wydajność hamowania co ogranicza konieczności stosowania rezystora hamowania.Urządzenie wyposażono w funkcję monitorowania ponad 30 nowych parametrów, co umożliwia rejestrowanie większej ilości informacji o stanie przemiennika, zwiększając możliwości diagnostyczne. Obejmuje to między innymi wyświetlanie kilowatogodzin, co pozwala określić pobór mocy napędu. Użytkownik może również mierzyć zmienne, takie jak godziny pracy wbudowanego wentylatora, temperaturę wewnętrzną lub liczbę zakłóceń wywołanych przetężeniem, podnapięciem/przepięciem lub przegrzaniem.

Tak jak w przypadku wcześniejszych modeli, rozruch przemienników częstotliwości DC1+ jest szybki i łatwy – w przypadku podstawowej konfiguracji wystarczy zweryfikować i ewentualnie ustawić 14 standardowych parametrów. W przypadku bardziej złożonych zastosowań dodatkowe parametry dostępne są w obszarze parametrów rozszerzonych lub zaawansowanych. Po zapisaniu ustawień parametrów można również skopiować je do innych przemienników serii DC1+ przy użyciu dostępnych akcesoriów. Przemienniki częstotliwości z serii DC1+ są również niezwykle wytrzymałe. Dodatkowe zabezpieczenie obwodów chroni układy elektroniczne przed wilgocią, pyłem, środkami chemicznymi i ekstremalną temperaturą. Zapewnia to większą niezawodność i dłuższy okres użytkowania urządzenia.

Nowe przemienniki częstotliwości są w stu procentach kompatybilne z wcześniejszą generacją. W związku z tym mogą zostać z łatwością użyte w istniejących zastosowaniach – bez żadnych zmian w zakresie obudowy, wymiarów montażowych czy wymogów eksploatacyjnych. Można w dalszym ciągu korzystać z istniejącego osprzętu, takiego jak dławiki silnikowe, moduły rozbudowujące wejścia/wyjścia czy moduły SmartWire-DT. Wymagane są tylko nowe wersje modułu komunikacyjnego Bluetooth oraz zewnętrznego panelu sterującego. Przemienniki częstotliwości DC1+ dostępne są w czterech rozmiarach o stopniu ochrony IP20 w zakresie mocy do 22 kW. W wersji IP66 dostępne są trzy rozmiary, w zakresie mocy do 7,5 kW. Oprócz wbudowanych interfejsów ModbusRTU i CANopen wszystkie produkty z tej serii można również dodatkowo podłączyć do inteligentnego systemu połączeń SmartWire-DT.

Nowe przemienniki są zintegrowane z szeroką gamą energooszczędnych rozwiązań firmy Eaton przeznaczonych dla silników elektrycznych. Wykorzystując PowerXL Selection Aid można szybko i łatwo dobrać napęd wymagany do danego zastosowania. Internetowe narzędzie konfiguracyjne wyświetla numer odpowiednich produktów, w tym również powiązanej aparatury sterującej, zabezpieczającej oraz dławików i filtrów. Dodatkowe informacje o urządzeniu PowerXL Selection Aid są dostępne pod adresem: www.eaton.eu/config/powerxl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj