NORD: Napędy do wszystkich zastosowań dźwigowych

194

Zadania dźwigów wymagają specjalnych napędów: Ładunki muszą być bezpiecznie podnoszone, precyzyjnie ustawiane i delikatnie odstawiane, również przy równoczesnych ruchach dźwigów i wózków. NORD DRIVESYSTEMS ma do tego odpowiednie rozwiązania napędowe.

Dla wszystkich typów suwnic i udźwigu – czy to budowlanych, mostowych czy pływających – NORD oferuje doskonale dopasowane komponenty napędowe z jednego źródła: reduktory, przekładnie przemysłowe, silniki elektryczne i elektronikę napędową. Elastyczny system modułowy NORD umożliwia konfigurację optymalnego rozwiązania napędowego dla różnych wymagań aplikacji dźwigowych. Wszystkie pozwalają na energooszczędność i precyzyjne pozycjonowanie oraz są łatwe w serwisowaniu i konserwacji.

Przekładnie przemysłowe MAXXDRIVE®

Dzięki wyjściowym momentom obrotowym do 282 000 Nm przekładnie przemysłowe MAXXDRIVE® nadają się do dużych podnośników z ciężkimi ładunkami. »Wraz z przetwornicami częstotliwości i silnikami, nasze modułowe przekładnie przemysłowe MAXXDRIVE® tworzą potężny system napędowy, który łączy w sobie moc i inteligencję», podkreśla Jörg Niermann, szef marketingu w firmie NORD. Przekładnie przemysłowe MAXXDRIVE® oferują różne indywidualne opcje i specjalne rozwiązania branżowe. W przypadku mniejszych urządzeń podnoszących wszechstronna oferta motoreduktorów firmy NORD, obejmująca motoreduktory płaskie, stożkowe lub walcowe, zapewnia doskonałe rozwiązanie napędowe.

Specjalnie do zastosowań w suwnicach i w dźwigach firma NORD opracowała również serię MAXXDRIVE® XD. Dzięki zwiększonemu rozstawowi osi przekładni jeszcze bardziej poprawiono ekonomiczność i dostosowane do indywidualnych potrzeb wymiarowanie napędów podnośników do zastosowań dźwigowych. Przestrzeń instalacyjna jest optymalnie wykorzystana, co pozwala zredukować wagę napędu nawet o 60 procent.

Szczególnie wytrzymała obudowa UNICASE

Wszystkie przekładnie NORD są oparte na szczególnie wytrzymałej konstrukcji UNICASE, która sprawdza się przy dużych obciążeniach i trudnych warunkach środowiskowych. Korpusy przekładni są obrabiane w jednym uchwycie, dlatego wszystkie gniazda łożysk przygotowane z zachowaniem wysokich standardów precyzji i dokładnie dopasowane do siebie. W ten sposób zmniejsza się podatność na błędy i zwiększa się żywotność przekładni. Dzięki zintegrowaniu punktów łożyskowania w jednym bloku oprawy, nie ma powierzchni uszczelniających, które byłyby narażone na moment obrotowy i obciążenia promieniowe.

NORD oferuje również wydajne i niezawodne układy napędowe do innych zastosowań wymagających dużych obciążeń, takich jak podnośniki, jednostki pozycjonujące i stoły podnośne stosowane w transporcie materiałów metalowych lub papieru oraz w systemach magazynowania kontenerów.

Bardziej wymagające zastosowania

Dla potencjalnych klientów eksperci branżowi z NORD DRIVESYSTEMS opracowują dostosowane do ich indywidualnych potrzeb i wymagań dźwigowe rozwiązania napędowe. Oferujemy kompetentne wsparcie przy projektowaniu, uruchomieniu i serwisie.

Źródło: NORD