Nowy serwosystem OMRON usprawnia projektowanie maszyn i zwiększa produktywność

1109

Omron wprowadził na rynek nową innowacyjną grupę serwosystemów, które łączą zoptymalizowaną instalację i konfigurację z funkcjami umożliwiającymi użytkownikom istotne zwiększenie produktywności maszyny.

Produkty z nowej grupy serwosystemów 1S, zaprojektowane specjalnie z myślą o potrzebach współczesnych konstruktorów maszyn, oferują wyjątkowe funkcje i parametry uzupełniane przez kompaktową konstrukcję zapewniającą oszczędność miejsca i są dostępne w wersjach o mocy od 100 W do 3 kW.

Wszystkie modele są standardowo wyposażone w 23-bitowy enkoder oraz charakteryzują się wyjątkowo krótkim czasem cyklu sieciowego wynoszącym 125 µs. Te funkcje pozwalają użytkownikowi osiągnąć wyższe prędkości napędu maszyn bez pogorszenia dokładności czy powtarzalności. Sterowniki z grupy 1S umożliwiają wygenerowanie dokładnego profilu napędu, a enkodery o wysokiej rozdzielczości w połączeniu z ulepszonym sterowaniem w pętli zapewniają dokładne trzymanie się określonego profilu.

W porównaniu z poprzednimi modelami serwosystemów modele z nowej grupy 1S pozwalają skrócić czas potrzebny na konfigurację i instalację nawet o 50%. Aplikacja pozwala na prosty i szybki dobór wielkości serwosystemu, natomiast za szybką konfigurację odpowiada automatyczny konstruktor projektów NJ (NJ project autobuilder) oraz kreator konfiguracji głównych parametrów. Dodatkowymi pomocami skracającymi czas wdrożenia są zgłoszone do opatentowania funkcje zapewniające szybki czas stabilizacji oraz łatwe dostrajanie, które umożliwiają inteligentne wyszukanie parametrów wzmocnienia w ciągu kilku minut.

Serwosystemy z grupy 1S są także standardowo wyposażone w zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, które umożliwiają bezpieczne sterowanie przez sieć EtherCAT. Systemy obsługują przesyłanie poleceń funkcji bezpiecznego wyłączenia momentu (STO) przez sieć EtherCAT za pomocą protokołu FSoE (Fail-safe over EtherCAT), co spełnia wymagania norm bezpieczeństwa PLd (EN ISO 13849-1) i SIL2 (IEC 61508).

Systemy zapewniają także obsługę funkcję bezpiecznego wyłączenia momentu za pomocą dedykowanych połączeń przewodowych, co spełnia wymagania norm PLe (EN ISO 13849-1) i SIL3 (IEC 61508). Inne główne korzyści naszych nowych serwosystemów z grupy 1S obejmują niezawodne działanie bez konieczności stosowania akumulatorów.
Brak akumulatorów oznacza brak konserwacji okresowych, co przekłada się na oszczędność czasu i mniej problemów dla użytkowników.

Systemy umożliwiają także bezpośrednie połączenie przewodów wejściowych i wyjściowych, dzięki czemu nie trzeba stosować listw zaciskowych. Szybkie i pewne zaciski bezśrubowe oraz złącza wtykowe dodatkowo ułatwiają podłączanie przewodów i zapewniają oszczędność czasu, a także ułatwiają konserwację.

Serwosystemy 1S stanowią integralną część platformy automatyki Sysmac zapewniającej pełne sterowanie oraz zarządzanie obiektem i maszynami. Serwosystemy 1S, podobnie jak wszystkie inne elementy platformy automatyki Sysmac, można konfigurować za pomocą zaawansowanego, a jednocześnie intuicyjnego oprogramowania Sysmac Studio, które zapewnia prawdziwe środowisko programistyczne IDE do programowania sekwencji logicznych oraz systemów ruchu, bezpieczeństwa, robotyki, wizyjnych i HMI.

Więcej informacji: www.omron.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj