Przyszłościowe doprowadzenie przewodów do drzwi szafy sterowniczej

1501

System prowadnic CGS z ramieniem obrotowym, oferowany przez Phoenix Contact, ułatwia bezpieczne prowadzenie przewodów, kabli i wiązek kablowych do drzwi szafy sterowniczej lub do ramy montażowej.

Uchwyty obrotowe można otwierać i zamykać bez użycia narzędzi tak, aby wiązki kablowe mogły być wkładane i doprowadzane przez otwory wraz z końcówkami. Jest to łatwiejsze i oszczędza czas w porównaniu z instalacją za pomocą np. peszli kablowych.

System przewodów kablowych przeznaczony jest przede wszystkim do standardowych przewodów i kabli z zamontowanymi złączami. Zapobiega uszkodzeniom rdzeni podczas otwierania lub zamykania drzwi, ponieważ ruch i zginanie są wstępnie zdefiniowane w zakresie obrotów do 180 °. Pokrywy oferują dodatkową ochronę wiązek przewodów. Odciążenie odkształcenia zapewnia się za pomocą konwencjonalnych opasek kablowych. Duże powierzchnie oznakowania na mostku kablowym zapewniają wyraźny układ.

W przeciwieństwie do peszli kablowych system prowadnic kablowych może być planowany i wizualizowany w systemie CAD. Długości kabli są więc wstępnie zdefiniowane i mogą być zaplanowane.

Źródło: Phoenix Contact