Rozwiązania napędowe dla przemysłu mięsnego

697

Zastosowania w przemyśle mięsnym muszą spełniać szczególnie wysokie wymagania higieniczne. NORD DRIVESYSTEMS zaprezentuje swoje kompleksowe portfolio napędów dla przemysłu na specjalistycznych targach IFFA w dniach 14-19 maja 2022 we Frankfurcie. Najważniejsze wydarzenia na wystawie obejmują m.in. prezentację opatentowanego motoreduktora DuoDrive z możliwością zmywania, wysokowydajną obróbkę powierzchni nsd tupH oraz adapter SAFOMI-IEC – innowację techniczną do procesów mieszania.

IFFA to międzynarodowa specjalistyczna wystawa zajmująca się przetwórstwem, pakowaniem i sprzedażą mięsa i białek alternatywnych. Na wystawie we Frankfurcie zwiedzający mogą na żywo doświadczyć, jak specjalista ds. napędów NORD DRIVESYSTEMS wspiera przemysł mięsny wydajnymi, higienicznymi i niezawodnymi rozwiązaniami.

Obróbka powierzchni nsd tupH: Ekonomiczna alternatywa dla stali nierdzewnej

Z myślą o głównym dążeniu przemysłu – spełnianiu najwyższych wymagań higienicznych – NORD opracował obróbkę powierzchni nsd tupH, która sprawia, że aluminium jest prawie tak samo odporne na korozję jak stal nierdzewna. Powierzchnie poddane obróbce nsd tupH są odporne na korozję, kwasy i zasady, a nawet wytrzymują czyszczenie z użyciem myjek wysokociśnieniowych i agresywnych mediów. Najważniejszą informacją jest to, że nie jest to powłoka, ale obróbka powierzchni, która tworzy warstwę ochronną, trwale połączoną z materiałem podłoża. Tak więc nic nie może się oderwać ani odpaść. Wersja nsd tupH jest dostępna dla większości produktów aluminiowych w modułowym systemie napędowym NORD i dlatego idealnie nadaje się do zastosowań wrażliwych pod względem higienicznym w sektorze spożywczym.

NORD-SAFOMI.jpg: Adapter SAFOMI-IEC do przekładni przemysłowych MAXXDRIVE® firmy NORD DRIVESYSTEMS w połączeniu z silnikiem napędowym: mniej komponentów, większa niezawodność działania Image: NORD DRIVESYSTEMS

Nowy DuoDrive: połączenie przekładni i silnika

DuoDrive również może być dostarczony z obróbką powierzchni. Ten innowacyjny i opatentowany motoreduktor o higienicznej konstrukcji przeznaczonej do mycia, integruje wysokowydajny silnik synchroniczny IE5+ z jednostopniową przekładnią walcową. Gwarantuje to nie tylko kompaktowy rozmiar i minimalną emisję hałasu, ale także wysoką gęstość mocy i ogólną wysoką sprawność systemu. Wraz z prostym uruchomieniem typu plug-and-play, kompletne rozwiązanie DuoDrive skutkuje znaczną redukcją całkowitego kosztu posiadania (TCO) w porównaniu z innymi systemami napędowymi.

Adapter SAFOMI-IEC do mieszadeł

Firma NORD opracowała adapter SAFOMI-IEC specjalnie dla mieszadeł. Jeśli jest używany do napędu mieszadła zamiast standardowego adaptera IEC, osiągnięta zostanie wyższa niezawodność działania i mniejsze nakłady na konserwację. Jednak jego główną zaletą jest zintegrowana objętość rozprężania oleju. Dlatego nie są wymagane zbiorniki i węże olejowe oraz uszczelnienie promieniowe wału, które jest narażone na przecieki i zużycie między przekładnią a cylindrem IEC. SAFOMI jest dostępny dla przekładni walcowych MAXXDRIVE ® w rozmiarach od 7 do 11 i obejmuje maksymalne wyjściowe momenty obrotowe od 25 do 75 kNm. Kompaktowe połączenie przekładni przemysłowej MAXXDRIVE®, adaptera SAFOMI IEC i silnika napędowego to najlepszy wybór do zastosowań w mieszalnikach i mieszadłach w celu zmniejszenia zużycia części i dołączonych komponentów.

Eksperci z NORD DRIVESYSTEMS udzielą porad na temat tych i innych rozwiązań napędowych dla przemysłu w dniach 14-19 maja 2022 r. na targach IFFA we Frankfurcie na stoisku B72 w hali 9.1.

Źródło: NORD

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj