Szafy sterownicze – jak szybko poradzić sobie z okablowaniem urządzeń łączeniowych i automatyki

646

Aby zweryfikować zakres wzrostu wydajności podczas procesu tworzenia okablowania, firma Eaton połączyła siły z firmą HPS (Hanseatic Power Solutions). HPS projektuje i produkuje rozdzielnice oraz systemy sterowania do zastosowań przemysłowych, budowlanych, morskich i przybrzeżnych. Zestaw testowy składał się z dziesięciu styczników, z których każdy wyposażono w zaciski śrubowe, Cage Clamp i Push-in. Każdy typ stycznika musiał być podłączony do łącznie 100 punktów zaciskowych za pomocą przewodów zaprasowanych o przekrojach od 1 do 2,5 mm². W sześciu testach, z których każdy wykonywany był przez innego pracownika, rejestrowano i uśredniano czas potrzebny do podłączenia kabli.

Wynik: porównanie technologii Push-in z połączeniami śrubowymi wykazało oszczędność czasu o 50%. Nawet w porównaniu z zaciskiem sprężynowym, HPS był w stanie określić oszczędność czasu na 40% dzięki technologii Push-in.

Transport i uruchamianie szafy sterowniczej

Po okablowaniu szafy sterowniczej należy ją dostarczyć do klienta. Podczas transportu komponenty będą narażone na wstrząsy i wibracje. Szczególnie w przypadku systemu połączeń śrubowych często zalecane jest dokręcanie połączeń podczas rozruchu, co generuje znaczny koszt i nakład czasu. Dzięki zaciskom wtykowym Push-in czas rozruchu jest zredukowany do minimum, ponieważ ten rodzaj zacisków wytrzymuje większe siły wyciągania niż konwencjonalne zaciski sprężynowe, a jednocześnie jest bardzo odporny na wstrząsy i wibracje.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj