Wszystko w jednym produkcie z jednego źródła – system DG1 „napęd w obudowie” zmniejsza wymagania konstrukcyjne i zwiększa bezpieczeństwo

818

Firma Eaton, zajmująca się zarządzaniem energią, oferuje obecnie, w ramach zestawu „napęd w obudowie”, uniwersalny napęd o zmiennej częstotliwości DG1. Rozwiązanie to zapewnia integratorom systemów wstępnie okablowany i przetestowany pod względem typu produkt szafy sterowniczej, w którym wszystkie podzespoły wymagane do obsługi napędów zostały uprzednio zainstalowane.

Wszystkie komponenty, od zacisków po szafę sterowniczą i sam napęd, pochodzą z oferty produktów Eaton, co umożliwia harmonijną współpracę wszystkich komponentów napędów. Ten modułowy system jest dostępny dla zastosowań od 30 kW do 630 kW, a dzięki jego elastyczności może być on indywidualnie dostosowany do potrzeb klienta. Pozwala to znacznie obniżyć koszty związane z inżynierią, zaopatrzeniem, okablowaniem, instalacją i testowaniem. Dla klientów oznacza to krótsze terminy dostaw i niższą cenę produktów. Jednocześnie otrzymają oni niezawodny i kompleksowy system, który został odpowiednio przetestowany.

Gama uniwersalnych napędów PowerXL DG1 została zaprojektowana z myślą o wymagających zastosowaniach w środowisku przemysłowym i budownictwie. Dzięki łatwości obsługi, wysokiej znamionowej wytrzymałości zwarciowej i wielu zintegrowanym funkcjom, napędy DG1 przyczyniają się do tworzenia bezpieczniejszych, wydajniejszych i bardziej niezawodnych maszyn i systemów. Jednocześnie zmniejszają one zużycie energii nawet o 10% w porównaniu z innymi napędami dostępnymi na rynku.

Dzięki zintegrowanym blokom funkcyjnym do różnych standardowych zastosowań, ten uniwersalny system napędowy otwiera szeroki zakres możliwości i niezależnie od tego, czy chodzi o zasilanie systemu wentylacyjnego, przenośnika taśmowego czy sprężarki, sprawdza się on we wszystkich środowiskach. PowerXL DG1 posiada również obszerne funkcje do stosowania w zastosowaniach pompowych. Pozwala on na wdrożenie aplikacji wielopompowych z maksymalnie pięcioma pompami, a dodatkowe funkcje obejmują na przykład funkcję napełniania rur, funkcję sterowania pompą rezerwową, automatyczną zamianę pomp, jak również funkcje kontroli ciśnienia i przepływu.

Jako „napęd w obudowie”, PowerXL DG1 oraz wszystkie niezbędne komponenty zostały już zintegrowane i wstępnie okablowane wewnątrz szafy sterowniczej. System opiera się wyłącznie na produktach firmy Eaton: wyłączniki, wyłączniki nadprądowe, transformatory sterujące, bezpieczniki prądu stałego, filtry wyjściowe, aparatura RMQ, produkty bezpieczeństwa, zasilacze 24 V itd. Gwarantuje to harmonijną i bezawaryjną współpracę wszystkich komponentów. W zależności od zastosowania, napędy SPX firmy Eaton mogą być również stosowane zamiast urządzeń PowerXL DG1 – wszędzie tam, gdzie wymagane są np. dopuszczenia do użytku w sektorze morskim.

Każdy modułowy napęd w obudowie jest konstruowany za pomocą komponentów systemu rozdzielnic xEnergy. Dostępna jest również wersja wolnostojąca. Modułowa budowa pozwala na wyraźne rozdzielenie różnych obszarów funkcjonalnych – dlatego możliwe jest dodanie różnych dodatkowych modułów, czy to modułów zasilających, czy też integracyjnych z systemem SmartWire-DT, a także podłączenie modułu napędowego do sterownika PLC. Dostępne są również dedykowane moduły filtrujące, w tym wersje o bardzo niskich harmonicznych. Moduły te zapobiegają problemom harmonicznym i związanymi z nimi konsekwencjami. Filtry o bardzo niskich harmonicznych są stosowane na przykład w instalacjach budowlanych, zwłaszcza jeśli sieć energetyczna jest również wykorzystywana do przesyłania informacji.

Pod względem mechanicznym elementy szafy sterowniczej są idealnie dopasowane do rozdzielnic firmy Eaton, co skraca czas instalacji i zmniejsza potrzebną do tego celu przestrzeń oraz zapewnia większą elastyczność. Kompletne urządzenia, składające się z rozdzielnicy, systemu montażowego i szafy sterowniczej, zostały przetestowane zgodnie z IEC/EN 61 439 i tym samym zapewniają wysoki i pełny poziom bezpieczeństwa.

Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o odwiedzenie strony www.eaton.eu/powerxl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj