Jak znacznie zredukować odbieranie telefonów w pracy na hali produkcyjnej

1223

Urządzenia mobilne typu smartfon są to nieodzowne elementy wyposażenia każdego menedżera, a często nawet pracowników niższego szczebla. Chcemy coś uzgodnić dzwonimy, chcemy zgłosić jakiś problem dzwonimy. To oczywiste, telefon nam to bardzo ułatwia.Szczerze to nie wyobrażam sobie jakby go nie było. Liczba wykonywanych połączeń i spraw, które dzięki niemu załatwiamy zajmują jednak czas nam oraz osobom które stoją po drugiej stronie. Warto się tutaj zastanowić czy istnieje szansa ograniczenia wykonywania połączeń telefonicznychprzy zachowaniu takiej samej produktywności?

Biorąc pod uwagę zakres naszych obowiązków jesteśmy w stanie wytypować sprawy, które telefonicznie realizujemy codziennie. Można też stwierdzić, że pracujemy już wedle jakiegoś schematu. Mając taki schemat działania możemy pokusić się o jego automatyzację.

W sieci znajdziemy wiele firm, które pomagają zautomatyzować procesy zachodzące w przemyśle. Technologie jakich używają transformują zakłady do miana Smart Factory. To właśnie dzięki takim rozwiązaniom nie musimy np. podpisywać się na listach czasu pracy ponieważ wyręcza nas system.

Obecnie dużym zainteresowaniem cieszy się szeroko pojęta geolokalizacja. Służy ona do lokalizowania wszelkiego rodzaju sprzętów, osób, a także pozwala wdrożyć inne funkcje. Często dzwonimy ponieważ kogoś szukamy na firmie. Teraz można skorzystać z aplikacji, która pokaże, że kolega znajduje się w pobliżu i nie musimy już dzwonić. To samo jeżeli chodzi o jakiś sprzęt. Ile potrzeba czasu i rozmów, aby zlokalizować jakieś narzędzie do pracy.

Z aplikacją moglibyśmy mieć to od ręki. System, który może sam nadzorować osoby, miejsca, a my nie będziemy musieli już dzwonić i pytać. Zamiast tego, aplikacje mogą wysyłać do nas powiadomienia „push”, które będą zawierać ważne informacje.

To funkcje, po które możemy sięgać już dzisiaj.

Redukcja połączeń telefonicznych, a przy tym wzrost produktywności i poprawa przepływu informacji, to dobry kierunek rozwoju dla wielu branż przemysłu.

Przemysł 4.0 InnerWeb

Autor: Bartłomiej Kaczmarczyk
Źródło: World Industry Programming