42 mln PLN dla 3YOURMIND – wrocławski startup zrewolucjonizuje przemysłowy druk 3D

994

3YOURMIND, producent oprogramowania, które w krótkim czasie stało się standardem dla technologii przemysłowego druku 3D w Europie, uzyskał finansowanie w wysokości 42 mln PLN. Dzięki tej inwestycji startup podwoi swój zespół, rozwinie ekspansję do USA i wejdzie na rynki azjatyckie.

Inwestycja w software dla druku 3D

3YOURMIND to wrocławski startup technologiczny, który stworzył platformę IT dla przemysłowego druku 3D. W ciągu trzech lat zdobył stabilną pozycję na europejskim rynku, zyskując klientów z branży motoryzacyjnej i maszynowej, takich jak Siemens czy Continental. Duży potencjał firmy przekonał inwestorów związanych z technologiami przyrostowymi do ulokowania w niej kapitału w wysokości 42 milionów złotych. Inwestycja pozwoli na dalszy rozwój innowacyjnych narzędzi informatycznych dla druku 3D oraz zdynamizuje działalność startupu na rynkach amerykańskim i azjatyckim.

Rundę A finansowania prowadzi UVC Partners, mający duże doświadczenie w inwestowaniu w rozwiązania technologiczne dla przemysłu, wraz z VC Coparion, wspierającym młode firmy technologiczne. Strategicznymi inwestorami są AM Ventures – holding utworzony przez firmę EOS, która jest wiodącym na świecie producentem przemysłowych drukarek 3D oraz TRUMPF, globalny lider przemysłu maszynowego i producent systemów dla druku 3D.

Ekspansja do USA i Azji

Doświadczenie i renoma inwestorów będzie wielkim wsparciem w podboju światowego rynku przemysłowego druku 3D. W celu zrealizowania planów ekspansji, firma w najbliższym czasie podwoi liczbę swoich pracowników, rozbudowując zwłaszcza działy sprzedaży i IT. 40-osobowy zespół 3YOURMIND pracuje nad rozwiązaniami dla druku 3D z biur we Wrocławiu, Berlinie, San Francisco, a wkrótce także z nowej lokalizacji w Nowym Jorku.

“Nasze rozwiązania informatyczne odpowiadają na bardzo duże zapotrzebowanie wśród klientów z sektora przemysłowego w USA. Dzięki znacznemu powiększeniu naszego zespołu w Stanach Zjednoczonych, będziemy w stanie skuteczniej obsłużyć tamtejszy rynek.” – mówi Aleksander Ciszek, Prezes Zarządu 3YOURMIND.

Firma zamierza otworzyć swoje oddziały także w Azji, gdzie sektor motoryzacyjny należy do najbardziej rozwiniętych na świecie.

Know-how z Wrocławia

Bariery związane z wdrażaniem druku 3D w produkcji pokonywane są dzięki ekspertom zatrudnionym we wrocławskim biurze 3YOURMIND. Służy ono firmie jako centrum know-how o technologiach i materiałach wykorzystywanych w druku 3D, niezbędnych do budowania inteligentnego oprogramowania. W oparciu o wiedzę i doświadczenie inżynierów z Wrocławia, zlokalizowany w Berlinie zespół IT tworzy rozwiązania informatyczne ułatwiające wykorzystanie technologii przyrostowych w produkcji przemysłowej.

Główne funkcje platformy obejmujące automatyczną wycenę wydruków, wybór technologii i materiałów oraz natychmiastową analizę i optymalizację plików pod kątem druku 3D, powstały dzięki ścisłej współpracy obydwu zespołów.


Innowacyjne narzędzia IT dla przemysłu

Platforma 3YOURMIND stanowi spójny system pozwalający na sprawne zarządzanie plikiem CAD od jego powstania, aż do wydruku modelu w 3D. Dzięki tym rozwiązaniom firmy produkcyjne znacznie ułatwiają swoim pracownikom wykorzystanie druku 3D. Redukują koszty i czas związane z przepływem danych, a zarazem poprawiają stopień wykorzystania swoich drukarek. Dla firm, które są na etapie wdrażania druku 3D w produkcji, 3YOURMIND oferuje rewolucyjne narzędzie skanujące obszerne bazy danych i wskazujące, które części są możliwe do wykonania w technologii przyrostowej, a także – co istotne – czy jest to ekonomicznie uzasadnione.

“3YOURMIND dostarcza system, który stanowi brakujące ogniwo w łańcuchu rozwoju przemysłowego druku 3D” mówi Markus Josten, Dyrektor Sprzedaży w GKN Powder Metallurgy. “Platforma pozwala na ogromną redukcję kosztów oraz znacznie upraszcza wykorzystanie druku 3D, tym samym czyniąc go bardziej dostępnym dla użytkowników”.

Usługi i produkty, które oferuje startup, projektowane są z myślą o standaryzacji procesów produkcyjnych technologii addytywnych, ze zwróceniem szczególnej uwagi na idee stojące za Industry 4.0.