ABB członkiem Polskiego Komitetu Światowej Rady Energetyki

1283

ABB została włączona do Polskiego Komitetu Światowej Rady Energetyki, który wspiera rozwój i pokojowe wykorzystanie zasobów energetycznych świata.

Wartości reprezentowane zarówno przez Polski Komitet Światowej Rady Energetyki, jak i przez samą Radę – m.in. propagowanie postępu technicznego w energetyce oraz poszanowanie dla środowiska – są bliskie wartościom, jakimi kieruje się ABB. Dzięki nawiązanej współpracy firma będzie mogła dzielić się swoją wiedzą z pozostałymi członkami Komitetu, by wspólnie działać na rzecz poprawy polityki energetycznej świata. W Polsce ABB obecna jest od 25 lat. Spółka od początku swojej działalności angażuje się aktywnie w modernizację polskiej energetyki i przemysłu. Doskonała znajomość krajowego rynku, jego potrzeb i możliwości, a także doświadczenie w zakresie nowoczesnych technologii, będą cennym wkładem w prace Polskiego Komitetu ŚRE.

– Jesteśmy liderem technologii dla energetyki i automatyki. Co roku Grupa ABB inwestuje około 1,5 mld dolarów w obszar badań i rozwoju. Czujemy się więc odpowiedzialni za przyszłość rynku światowej energetyki. Wierzymy, że 125 lat doświadczenia stojącego za naszą firmą to cenne źródło wiedzy, którą będziemy mogli dzielić się z innymi członkami Komitetu i wspólnie wpływać na budowę bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju – powiedział Paweł Łojszczyk, dyrektor zarządzający ABB w Polsce.

ABB dołączyła do prestiżowego grona członków wspierających Polski Komitet Światowej Rady Energetyki. Wspólnie członkowie Polskiego Komitetu działają na rzecz propagowania postępu technicznego i ekonomicznego w sektorze energetyki oraz racjonalnego wykorzystania energii i poszanowania ochrony środowiska. Współdziałają z organizacjami w dziedzinie energetyki, a także współpracują z organami władzy i administracji państwowej w zakresie kształtowania kierunków polityki energetycznej.
Polski Komitet Światowej Rady Energetyki istnieje od ponad 90 lat, Polska była jednym z krajów założycieli Rady. ŚRE działa w 90 krajach, propagując postęp techniczny i ekonomiczny w sektorze energetyki.

Źródło: www.abb.pl

Źródło zdjęć: Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj