Certyfikat Automotive dla Kuźni „Glinik”

929

W czerwcu br. Kuźnia „Glinik” Sp. z o.o., należąca do Grupy PGO, dołączyła do grona firm posiadających Certyfikat ISO/TS 16949 i została wpisana do ogólnoświatowej bazy dostawców motoryzacyjnych IATF. Tym samym, spółka uzyskała podstawę do rozpoczęcia współpracy z czołowymi firmami z branży automotive – producentami samochodów osobowych, ciężarowych, autobusów i motocykli.

Certyfikat ISO/TS 16949 jest specyfikacją techniczną opracowaną przez Międzynarodowy Zespół Operacyjny dla Przemysłu Motoryzacyjnego (IATF – International Automotive Task Force) we współpracy z Międzynarodową Organizacją Normalizacyjną (ISO). Łączy on istniejące normy obowiązujące w Stanach Zjednoczonych (QS-9000), Niemczech (VDA 6.1), Francji (EAQF) i Włoszech (AVSQ), ujednolicając systemy zarządzania w obrębie globalnego przemysłu motoryzacyjnego. Specyfikacja techniczna ma zastosowanie u producentów materiałów, części do produkcji, części serwisowych oraz usługodawców w zakresie montażu, obróbki cieplnej, spawania, malowania i innej obróbki wykańczającej.

– Uzyskanie certyfikatu ISO/TS 16949 jest dowodem na to, że Kuźnia „Glinik” spełnia wymagania dotyczące systemu zarządzania jakością i realizuje procesy ciągłego doskonalenia. Jest także dowodem na spełnianie przez naszą spółkę branżowych wymagań w zakresie bezpieczeństwa, jakości, powtarzalności i niezawodności przy równoczesnym uwzględnieniu w systemie zarządzania specyficznych wymagań klienta. Sprawne przeprowadzenie procesu było możliwe dzięki zaangażowaniu całego zespołu Kuźni. Cieszymy się, że wspólnymi siłami udało nam się osiągnąć sukces i uzyskać solidną podstawę do rozwoju spółki w branży automotive – mówi Łukasz Petrus, Wiceprezes Zarządu Kuźni „Glinik” i koordynator procesu wdrażania Certyfikatu ISO/TS 16949.

Dokument ISO/TS 16949 skonstruowany jest z dwóch wzajemnie uzupełniających się części: wymagań normy ISO 9001, na podstawie której zbudowany jest system zarządzania jakością w przedsiębiorstwie oraz zaleceń technicznych, określających dodatkowe wymagania techniczne stosowane w zarządzaniu jakością sektora motoryzacyjnego.

źródło: Imago PR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj