Eaton udostępnia technologię magazynowania energii Advancion® firmy AES na terenie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

1029

Eaton, koncern zajmujący się zarządzaniem energią (NYSE: ETN), ogłosił dziś udostępnienie akumulatorowej platformy magazynowania energii Advancion® firmy AES. Platforma ta jest podstawą jego zintegrowanych systemów magazynowania energii i pozwala sprostać potrzebie zapewnienia stabilności sieci elektroenergetycznej i zarządzania infrastrukturą wykorzystywaną do zaspokojenia szczytowego zapotrzebowania na energię.

Eaton dostarczy przedsiębiorstwom z branży energetycznej, wielkim zakładom przemysłowym i handlowym, niezależnym producentom i operatorom sieci przesyłowych (na początek w Europie Środkowo-Wschodniej, krajach skandynawskich, Wielkiej Brytanii i niektórych krajach Afryki, w tym RPA i Maroku) gotowe do użytku systemy magazynowania energii Advancion, zapewniając wsparcie i długofalową kooperację.

Eaton ściśle współpracuje także z AES Energy Storage, by móc włączyć dodatkowe produkty marki Eaton i stworzyć dla Advancion certyfikowane elementy, takie jak opatentowana technologia konwersji energii.

Advancion, stworzony przez koncern AES Energy Storage, jest najbardziej sprawdzoną technologią magazynowania energii na rynku. System Advancion 4, najnowszy projekt przedstawiony w listopadzie 2015 roku, zajmuje czołową pozycję na rynku dzięki kompaktowej konstrukcji, zoptymalizowanemu designowi i opatentowanemu, rozproszonemu systemowi sterowania. Pozwala klientom maksymalnie zwiększyć ich przychody przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów eksploatacji, spełniając najwyższe standardy niezawodności.

Technologia ta łączy w sobie najnowszej generacji oprogramowanie, sprzęt i architekturę składającą się z zestawu baterii litowo-jonowych, które w ramach standardowej konfiguracji można dostosować do zapotrzebowania: od mniej niż 100 kW do ponad 1000 MW i od 15 minut do ponad czterech godzin pracy bez konieczności wprowadzania zmian konstrukcyjnych.

Advancion umożliwia przedsiębiorstwom z branży energetycznej i operatorom sieci przesyłowych zmniejszenie inwestycji systemowych poprzez strategiczne rozmieszczenie systemów magazynowania energii i optymalizację systemów dystrybucji. Ponadto system ten zapewnia kompletną akumulatorową technologię, która poprawia stabilność sieci i odbiera z niej energię w przypadku jej nadprodukcji. Rozwiązanie to stanowi alternatywę dla tradycyjnych rozwiązań problemu szczytowego zapotrzebowania na energię.

Instalacja Advancion w wielkich zakładach przemysłowych i firmach handlowych zapewni im szeroki wachlarz korzyści, w tym możliwość uzyskania znacznych oszczędności na wydatkach związanych z energią elektryczną i jej przesyłem poprzez zarządzanie popytem i rozkład obciążeń. Advancion umożliwia klientom zwiększenie produkcji, zużycia energii na potrzeby własne oraz sprzedaż energii odnawialnej lub redukcję ograniczeń na poziomie sieci.

Advancion zapewnia też ciągłość przesyłu i chroni wrażliwe urządzenia przed fluktuacjami lub zanikami energii poprzez natychmiastowe włączenie zasilania awaryjnego i samoczynne uruchamianie generatorów z silnikiem Diesla.

Klienci będą też w stanie wygenerować dodatkowy przychód poprzez udział w systemach zarządzania zapotrzebowaniem na energię elektryczną wykorzystywanym przez operatorów sieci przesyłowych do bilansowania popytu i podaży.

Eaton będzie się początkowo skupiać na dostarczeniu technologii Advancion kluczowym krajom i rynkom w krajach Europy, Środkowego Wschodu i Afryki (EMEA). „Advancion to wysoce elastyczna technologia, która odpowiada na wiele potrzeb rynku” – uważa Cyrille Brisson, wicedyrektor ds. marketingu w Eaton Electrical w krajach EMEA. „Ma na przykład szczególne zastosowanie w krajach ze słabo rozwiniętą siecią, w których zapewnia stałe zaopatrzenie w energię elektryczną, podczas gdy w innych krajach może odciążyć przeciążone linie energetyczne. W niektórych sektorach przemysłu ciężkiego, takich jak górnictwo, magazynowanie energii stanowi nieocenione rozwiązanie umożliwiające przechowywanie energii w rejonach oddalonych od ośrodków miejskich”.

„Innym rynkom, które mają do czynienia z licznymi przerwami w dostawach energii odnawialnej w sieci, technologia Advancion ma do zaoferowania bardzo skuteczne środki służące stabilizacji i równoważeniu obciążenia. Magazynowanie energii może odegrać kluczową rolę w procesie zwiększania udziału energii odnawialnej i rozwoju inteligentnych sieci w Europie, a Eaton wyrasta na lidera tego trendu”.

John Zahurancik, prezes AES Energy Storage twierdzi: „Advancion jest wynikiem doświadczeń, które nabyliśmy w ciągu dziesięciu lat projektowania i instalowania największej floty akumulatorowych systemów magazynowania energii na skalę sieci, a także ponad trzydziestu lat w obsłudze klientów z sektora energetyki. Advancion został zaprojektowany tak, by już od pierwszego dnia zaopatrywać klientów za pośrednictwem sprawdzonej platformy i architektury, która sprosta potrzebie długotrwałego okresu eksploatacji”.

Elastyczność projektu Advancion znajduje odzwierciedlenie w dwóch niedawnych komercyjnych wdrożeniach tej technologii w Europie. W Irlandii Północnej technologia Advancion, wykorzystywana w elektrowni Kilroot w Carrickfergus, zapewnia 10 MW zmagazynowanej energii połączonej wewnętrzną siecią. Technologia ta stanowi opartą na akumulatorach alternatywę dla tradycyjnych bloków szczytowych i zapewnia północnoirlandzkiej gospodarce niezawodny, inteligentny i konkurencyjny pod względem kosztów sposób na utrzymanie niezawodnego i niskoemisyjnego systemu energetycznego.

W Holandii 10-megawatowy magazyn Advancion ulokowany w samodzielnym zakładzie w Vlissingen zapewnia operatorowi przesyłowemu, firmie TenneT, wzmocnioną stabilność sieci. Pozwala to na częściowe uniezależnienie się od dużych, konwencjonalnych elektrowni.

Cyrille Brisson z Eaton stwierdził, że jego firma z przyjemnością rozszerza swoje portfolio o technologię Advancion. „Dzięki ponad 50-letniemu doświadczeniu w pomaganiu naszym klientom w zarządzaniu energią i wspieraniu przedsiębiorstw z branży energetycznej w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Eaton ma za sobą długą drogę, w czasie której wraz z naszymi klientami pracowaliśmy nad tym, by zautomatyzować, chronić i zoptymalizować bezpieczną, tanią i efektywną sieć elektroenergetyczną” – mówi Brisson.

Dowiedz się więcej, wysyłając wiadomość na EnergyStorage@Eaton.com. Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.eaton.pl. Aktualności dostępne są na kanale (@Eaton_EMEA) komunikatora Twitter oraz na stronie firmy (Eaton EMEA) w serwisie LinkedIn.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj