EMERSON otwiera w Łodzi rozbudowaną fabrykę zaworów ASCO

1161

Wzwiązku z nową inwestycją koncernu Emersonspodziewany jest wzrost zatrudnienia W środę,tj.19 kwietnia2017, w Łodzi odbyłosię otwarcie nowej części dynamicznie rozwijającej się jednostki Emersona, produkującej przemysłowe zaworyASCO™.

W uroczystym przecięciu wstęgi wzięliudział m.in. przedstawiciele zarządu firmyoraz przedstawiciele władz miasta Łódziz prezydent Hanną Zdanowską na czele. Zakład Emersonistnieje w Łodzi od 1996r. Firma rozpoczęła działalność w dawnym budynku technicznym POLMO, który został zaadaptowany na cele produkcyjne. Przez kolejne lata obiekt był rozbudowywany do powierzchniponad 7 tys. m2. Zakończona właśnie inwestycja, która kosztowała koncern ponad 20 mln złotych,zwiększyłajego powierzchnięo kolejne 6,5tys. m2.

Obecnie fabryka zatrudnia 400 pracowników, jednak –jak poinformowałdyrektor operacyjny łódzkiej fabryki, Dariusz Gębarowski –w związku z podwojeniem powierzchni zakładu, Firmaplanuje sukcesywne zwiększenie zatrudnieniawraz ze wzrostem zamówień klientów.
Emerson posiada w Europiesiedem fabrykASCO, a na całym świecie16. Dzięki nowej inwestycji łódzka fabryka będzie największą fabryką marki ASCO w Europie.

Źródło: EMERSON

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj