Hitachi Energy inwestuje ponad 30 milionów euro w rozwój działalności Biznesu Transformatorów w Niemczech

196

Firma Hitachi Energy ogłosiła nową inwestycję o wartości ponad 30 mln euro w rozbudowę i modernizację swojej fabryki transformatorów mocy w Bad Honnef w Niemczech. Projekt, który ma zostać ukończony w 2026 roku, wygeneruje do 100 nowych miejsc pracy w regionie i zaspokoi rosnące zapotrzebowanie na transformatory w celu wsparcia europejskiej transformacji w kierunku czystej energii.

Działający od 1906 roku zakład w Bad Honnef jest jedną z kluczowych lokalizacji produkcyjnych Hitachi Energy w Europie. Fabryka produkuje duże transformatory mocy, stanowiące krytyczne elementy sieci elektrycznej wykorzystywane do zwiększania lub zmniejszania poziomu napięcia w celu wydajnej transmisji i dystrybucji energii.

‒ Energia elektryczna będzie podstawą całego naszego systemu energetycznego. W 2050 roku w globalnym systemie energetycznym będziemy potrzebować około czterokrotnie większej mocy wytwórczej i przesyłu nawet trzykrotnie większej ilości energii elektrycznej w porównaniu do roku 2020 ‒ powiedział Bruno Melles, dyrektor zarządzający Biznesu Transformatorów w Hitachi Energy. ‒ Zakład w Bad Honnef jest jednym z przykładów naszego zobowiązania do szybkiego rozszerzenia globalnego zasięgu i zdolności produkcyjnych, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu wynikającemu z transformacji energetycznej

Inwestycja oznacza rozbudowę zakładu do ponad 15 000 metrów kwadratowych. Łącząc to z usprawnieniem procesów, zmodernizowany obiekt pozwoli zoptymalizować wydajność operacyjną i zwiększyć ogólne zdolności produkcyjne w celu zaspokojenia rosnącego popytu. Przez lata fabryka w Bad Honnef dostarczała transformatory dla wielu wiodących operatorów systemów przesyłowych, przedsiębiorstw użyteczności publicznej i branż w Europie, takich jak te objęte strategicznym partnerstwem z TenneT.

Rozbudowa fabryki to kolejny przykład zwiększania mocy produkcyjnych Hitachi Energy w Europie. W ubiegłym roku firma rozszerzyła produkcję w Szwecji, co w ciągu najbliższych dwóch lat ma zapewnić dodatkowe 2000 miejsc pracy, jak również przejęła firmy energoelektroniczne eks Energy i COET.

Podsumowanie:

  • Dzięki rozbudowie i modernizacji fabryki transformatorów mocy w Bad Honnef w regionie powstanie do 100 nowych miejsc pracy.
  • Inwestycja, która ma zostać ukończona do 2026 roku, szybko zwiększy globalny zasięg i moce produkcyjne firmy, odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie na transformatory, co pomoże sprostać potrzebom transformacji energetycznej w Europie.

Źródło: HITACHI ENERGY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj