Hitachi Energy rozpoczyna działalność

598

W nawiązaniu do informacji prasowej z 1 lipca 2021 r., światowy lider technologii ogłosił dzisiaj, że zmienia się w Hitachi Energy. Dotychczasowa firma Hitachi ABB Power Grids odnowiła swój cel, którym jest „wspieranie zrównoważonej przyszłości energetycznej dla wszystkich”.

– W Hitachi Energy jesteśmy orędownikami pilnej transformacji energetycznej, którą umożliwi innowacyjność i współpraca. Istnieje wiele dróg prowadzących do przyszłości neutralnej węglowo – aby sprostać temu światowemu wyzwaniu, wspieramy zróżnicowane globalne zespoły, wnosząc autentyczną pasję i trwałe poczucie odpowiedzialności – powiedział Claudio Facchin, dyrektor generalny Hitachi Energy. – Do 2050 r. globalne zapotrzebowanie na energię elektryczną wzrośnie niemal dwukrotnie1 i stanie się ona filarem całego systemu energetycznego. W Hitachi Energy jesteśmy pionierami w dziedzinie wielu technologii niezbędnych dla rozwoju zrównoważonej przyszłości energetycznej dla wszystkich – i zobowiązujemy się do dalszego przesuwania granic innowacji. Spełnienie obietnicy neutralnej węglowo przyszłości będzie wymagało pasji, zaufania i innowacji – a korzyści dla naszych i przyszłych pokoleń będą ogromne. Wraz z naszą nową nazwą – Hitachi Energy – zwiększymy nasze zaangażowanie w zapewnianie rzeczywistych efektów dla naszych klientów i partnerów, pracowników oraz społeczeństwa – dodał.

Neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla system energetyczny będzie w dużym stopniu ze sobą połączony, a HVDC2, technologia, której pionierem byliśmy ponad 60 lat temu, jest jedną z kluczowych technologii o zasadniczym znaczeniu dla umożliwienia wymiany i maksymalizacji zasobów energii odnawialnej między krajami, regionami i kontynentami. Jako lider rynku HVDC, Hitachi Energy dostarcza wiele z tych połączeń międzysystemowych, takich jak ostatnio ogłoszone połączenie HVDC Arabia Saudyjska – Egipt (6 października 2021 r.) – pierwsze w historii duże połączenie międzysystemowe na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej, a także North Sea Link (1 października 2021 r.) – NSL, o długości 720 km, który jest najdłuższym na świecie podmorskim połączeniem międzysystemowym łączącym Norwegię i Wielką Brytanię, umożliwiającym wymianę energii odnawialnej między tymi krajami.

W celu uzupełnienia połączeń międzysystemowych i zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na elastyczność systemu energetycznego, Hitachi Energy wspiera również klientów w zakresie takich rozwiązań jak mikrosieci i magazynowanie energii. Niedawny przykład takiego rozwiązania można znaleźć w Cordovie na Alasce, gdzie lokalnej społeczności udało się zmniejszyć zależność od paliw kopalnych, uzyskując jednocześnie niezależność energetyczną.