Modernizacja oświetlenia – jak skutecznie obniżyć koszty energii?

428

Oszczędność energii ma znaczenie ekonomiczne i społeczne. Międzynarodowa Agencja Energii (IEA) szacuje, że oświetlenie odpowiada za 19% światowego zużycia energii elektrycznej. Rosnące koszty energii sprawiają, że potrzeba uzyskania wysokiej efektywności energetycznej staje się koniecznością, a nie opcją.

Osią strategii Grupy Zumtobel jest zrównoważony rozwój, a efektywność energetyczna jest jego głównym filarem. Z racji tego, że głównym źródłem emisji dwutlenku węgla, bo stanowiącym około 97% w całym cyklu życia produktów oświetleniowych, jest ich wykorzystanie, Grupa Zumtobel za celnadrzędny postawiła sobie dostarczanie rozwiązań o możliwie najniższym stopniu zużyciu energii. Konsekwencją tej strategii było włączenie do portfolio rozwiązań, systemów zarządzania oświetleniem, które gwarantują wykorzystanie światła tylko wtedy, gdy jest naprawdę ono potrzebne. Dzięki konsekwentnie rozwijanej strategii Grupa Zumtobel dostarcza rozwiązania pozwalające osiągnąć do 82% oszczędności kosztów energii elektrycznej.

Jakie są skuteczne sposoby zaoszczędzenia energii elektrycznej dzięki oświetleniu?

Zasadniczym sposobem osiągnięcia znacznych oszczędności zużycia energii jest wymiana
tradycyjnego oświetlenia na ledowe. Oprócz wymiaru finansowego taka modernizacja przynosi też szereg innych korzyści. Oprawa LED może świecić ponad 100 000 godzin. To daje nawet kilka lat nieprzerwanego działania i brak kosztów związanych z wymianą lamp. Ponadto, bezawaryjność opraw ledowych jest zdecydowanie większa, niż w przypadku klasycznego oświetlenia.

Sama wymiana oświetlenia na ledowe może przynieść do 50% oszczędności, jednakże w połączeniu z inteligentnym systemem sterowania to oszczędności rzędu 82%, które w przyszłości można wykorzystać na kolejne inwestycje.

Grupa Zumtobel, właściciel marek Zumtobel oraz Thorn zaprasza na wydarzenie, podczas którego omówi w etapy realizacji inwestycji modernizacji oświetlenia, możliwe źródła finansowania oraz proces uzyskania białych certyfikatów.

Wydarzenie odbędzie się w formie webinaru, 4 października o godzinie 11.00

Szczegóły i rejestracja dostępne pod linkiem -> https://bit.ly/3DSg55D

Kontakt:

ZG Lighting Polska
Tel: +48 22 856 74 31
email: info.pl@zumtobelgroup.com
www.zumtobelgroup.com

 

 

 

 

Grupa Zumtobel jest wiodącym, międzynarodowym producentem i dostawcą profesjonalnych rozwiązań w zakresie oświetlenia zewnętrznego i wewnętrznego. 

Dzięki swoim markom Thorn i Zumtobel, Grupa oferuje klientom na całym świecie kompleksowe portfolio produktów i usług. Opracowane z niezwykłą dbałością o szczegóły produkty spełniają najwyższe wymagania ergonomiczne, ekonomiczne i ekologiczne.

Oferta usług Grupy Zumtobel jest jedną z najbardziej kompleksowych w całej branży oświetleniowej. Obejmuje ona doradztwo w zakresie inteligentnego sterowania oświetleniem i systemów oświetlenia awaryjnego, wykonawstwo oświetlenia, usługi projektowe i zarządzanie projektami w zakresie rozwiązań oświetleniowych „pod klucz”, jak również nowe usługi oparte na Internecie Rzeczy, koncentrujące się na dostarczaniu łączności dla budynków i gmin za pośrednictwem infrastruktury oświetleniowej. W Polsce posiada trzy biura: w Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu.