Raport: wydajność energetyczna najlepszym sposobem na obniżenie kosztów i redukcję emisji

349

Inne rekomendowane działania to zastosowanie czujników i cyfrowy, bieżący monitoring energii, który pomoże m.in. wyodrębnić odbiorniki działające nie tak jak powinny. Specjaliści wskazują również na ważną rolę systemów sterujących oświetleniem, ogrzewaniem czy też wentylacją, a także przemienników częstotliwości, czyli napędów przemysłowych, które w połączeniu z silnikiem elektrycznym mogą podnieść poziom wydajności energetycznej nawet o 30 proc. Co więcej, gdyby w ponad 300 mln aplikacji wykorzystujących obecnie na świecie silniki elektryczne, zainstalować zoptymalizowane silniki o wysokiej klasie sprawności, globalne zużycie energii mogłoby spaść nawet o 10 proc.

Większa wydajność energetyczna to sytuacja typu „win-win” zarówno dla biznesu, jak i dla klimatu – mówi Kevin Lane, dyrektor programowy w IEA. – Podczas gdy przemysł musi odpowiadać na zmiany klimatu na różnych frontach i w najróżniejszych obszarach – takich jak wykorzystanie OZE, zeroemisyjne procesy, rozwój modeli obiegu zamkniętego – wydajność energetyczna jako taka skupia się na biznesie i jego perspektywie.

Zapraszamy wszystkich przedstawicieli biznesu i ekspertów, którzy chcieliby się dowiedzieć więcej o możliwościach zmniejszania kosztów energii i redukcji poziomu emisji, na specjalny panel poświęcony m.in. analizie wniosków przedstawionych w raporcie. Panel odbędzie się 13 grudnia o godz. 16. Rejestracja możliwa jest tutaj.

Źródło: ABB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj