Światowa premiera na Nordic EV Summit – Ekoenergetyka rozszerza działalność na skandynawskim rynku ładowania pojazdów elektrycznych

223

Ekoenergetyka rozszerzyła swoją obecność na skandynawskim rynku infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych, wprowadzając na rynek innowacyjny system ładowania, dostosowany do potrzeb operatorów punktów ładowania (CPO) w regionie o jednych z najwyższych na świecie wskaźników przyjęcia pojazdów elektrycznych.

Inteligentna jednostka zasilająca AXON Side 360 DLBS firmy Ekoenergetyka jest połączona z maksymalnie sześcioma jednostkami satelitarnymi SAT400 w celu stworzenia wielostanowiskowych węzłów ładowania, które firma zademonstrowała dziś na Nordic EV Summit w stolicy Norwegii. Dynamiczny system równoważenia obciążenia efektywnie rozdziela moc między pojazdy podłączone do satelitów, które są wyposażone w opatentowany system zarządzania kablami w celu poprawy obsługi klienta.

System ma na celu zaspokojenie potrzeb CPO, którzy wprowadzają systemy ładowania do ciasnych przestrzeni miejskich, realizując model inwestycyjny, który kładzie nacisk na szybki czas ładowania i efektywne zużycie energii przy minimalnych stratach. Nowa oferta Ekoenergetyki dla skandynawskich CPO jest następstwem ogłoszonego w lutym kontraktu na dostarczenie do 140 ładowarek dla szwedzkiej firmy Nobina, największego skandynawskiego operatora transportu publicznego.

Nordic EV Summit

„Kraje nordyckie to wymagający, konkurencyjny rynek, więc poświęciliśmy dużo czasu i zasobów, aby dowiedzieć się, czego potrzebują operatorzy punktów ładowania i upewnić się, że to dostarczymy” – powiedział Bartosz Kubik, CEO Ekoenergetyka-Polska S.A.. „Jeśli możemy to zrobić tutaj, możemy to zrobić wszędzie, więc jesteśmy przekonani, że te nowe produkty dadzą nam przewagę również w innych regionach”.

Norwegia jest wiodącym europejskim rynkiem dla pojazdów elektrycznych na baterie, które stanowiły 92% sprzedaży nowych samochodów w styczniu, w porównaniu z zaledwie 11% na całym kontynencie. Począwszy od przyszłego roku, w kraju, który planuje obniżyć emisję CO2 w 2030 r. o 55% w stosunku do poziomu z 1990 r., sprzedawane będą wyłącznie samochody osobowe i kompaktowe samochody dostawcze o zerowej emisji. 

Samochody osobowe

Po zdobyciu 20% europejskiego rynku stacji ładowania dla autobusów miejskich, zielonogórska firma buduje swoją ofertę dla CPO, które zapewniają ładowanie prywatnych samochodów osobowych.

W ubiegłym roku Ekoenergetyka ogłosiła kontrakty na dostawę CPO, w tym portugalskiego Powerdot, który oferuje ponad 3500 punktów ładowania; Ionity, należącego do producentów samochodów, w tym Audi, BMW, Ford, Hyundai-Kia i Porsche; oraz PKN Orlen, największego polskiego sprzedawcy paliw, który działa również w Czechach i Niemczech. Firma podpisała również w zeszłym roku umowę z Wennstrom E-mobility na dystrybucję swoich stacji ładowania w Danii, Norwegii, Szwecji i Finlandii.

Nordic EV Summit

Zaprezentowane dziś wandaloodporne stacje ładowania mogą pracować w temperaturach od -35 do +55°C. Inne funkcje obejmują 19-calowy ekran umożliwiający niezależne zarządzanie treściami reklamowymi oraz kompatybilność z różnymi systemami płatności.

Ekoenergetyka zapewnia całodobowy zdalny monitoring i naprawy swoich stacji ładowania z siedziby w Zielonej Górze, w zachodniej Polsce. Zaawansowane systemy firmy pozwalają na zdalne rozwiązywanie prawie 60% zgłaszanych problemów.

Ekspansja firmy jest wspierana przez Enterprise Investors, wiodący środkowoeuropejski fundusz private equity, który w ubiegłym roku objął znaczący pakiet mniejszościowy. Fundusz ogłosił plany zainwestowania ponad 45 milionów euro w projekty związane z e-mobilnością.

Założona w 2009 roku Ekoenergetyka wyrosła z akademickiego projektu badawczego i zatrudnia obecnie ponad 1000 osób.

Źródło: Ekoenergetyka

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj