System magazynowania energii o mocy 3 MW uruchomiony na stadionie Johan Cruijff ArenA

1201

Firma Eaton ogłasza oddanie do użytku największego systemu magazynowania energii dla budynku komercyjnego w Europie, wykorzystującego baterie nowe oraz second-life pochodzące z pojazdów elektrycznych, zainstalowanego na stadionie Johan Cruijff ArenA w Amsterdamie.

Ten wyjątkowy projekt jest wynikiem współpracy wielu firm: Nissan, Eaton, BAM, The Mobility House i Johan Cruijff ArenA, wspieranych przez Amsterdamski Fundusz Klimatyczno-Energetyczny (AKEF) oraz Interreg.

System magazynowania energii o mocy 3 MW zapewnia bardziej niezawodne i wydajne dostawy i zużycie energii dla stadionu, jego gości, sąsiedztwa i holenderskiej sieci energetycznej. System magazynowania energii, łączący w sobie zasilacze UPS firmy Eaton i równowartość baterii dla 148 samochodów Nissan LEAF, nie tylko zapewnia bardziej zrównoważony system energetyczny, ale również pozwala na dalsze wykorzystanie baterii z pojazdów elektrycznych.

„Dzięki takiemu systemowi magazynowania energii stadion będzie mógł inteligentniej wykorzystywać swoją własną, zrównoważoną energię, a jako przedsiębiorstwo Amsterdam Energy ArenA BV będzie mógł ją także odsprzedawać.”, mówi Henk van Raan, dyrektor ds. innowacji w Johan Cruijff ArenA. „Stadion ArenA dysponuje ogromną ilością energii, nawet podczas przerw w dostawie prądu. W rezultacie przyczynia się on do stabilności holenderskiej sieci energetycznej. Stadion Johan Cruijff ArenA to jeden z najbardziej wytrzymałych stadionów na świecie, jest także liderem we wprowadzaniu inteligentnych innowacji, takich jak ten wyjątkowy system magazynowania energii.”

„System magazynowania energii w Johan Cruijff ArenA prezentuje specjalistyczną wiedzę firmy Eaton w zakresie rozwiązań zarządzania energią.”, mówi Frank Campbell, Prezes Sektora Korporacyjnego i Elektrycznego firmy Eaton w regionie EMEA. „Zaprojektowaliśmy taki system magazynowania energii specjalnie z myślą o potrzebach stadionu Johan Cruijff ArenA. Proces ten obejmował zaprojektowanie układów energoelektronicznych, integrację modułów baterii z pojazdów elektrycznych oraz dopasowanie innowacyjnego rozwiązania do istniejącej infrastruktury stadionu. Jestem niezmiernie dumny z wyników tego projektu i cieszę się, że stadion Johan Cruijff ArenA jest teraz bardziej energooszczędny i zarządza swoją mocą w sposób zrównoważony, bezpieczny i niezawodny.”

 Elastyczna pojemność magazynowa energii:

System magazynowania energii odgrywa ważną rolę w równoważeniu podaży i popytu na energię w strukturze stadionu Johan Cruijff ArenA. Łączna pojemność systemu magazynowania energii wynosi 3 MW, co wystarcza na zasilenie kilku tysięcy gospodarstw domowych. Dzięki takiej wydajności energia wyprodukowana przez 4200 paneli słonecznych zamieszczonych na dachu stadionu ArenA może być również magazynowana i wykorzystywana w optymalny sposób. System magazynowania energii zapewnia zasilanie gwarantowane, zmniejszając zużycie agregatów prądotwórczych oraz odciąża sieć energetyczną, stabilizując szczytowe zapotrzebowanie na energię, które występuje np. podczas koncertów.

Źródło: EATON

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj