EQT sprzeda Piab firmie Patricia Industries będącej częścią Investor AB

1064

Patricia Industries, część Investor AB, zgodziła się na przejęcie szwedzkiej spółki Piab Group AB od EQT.

Patricia Industries jest długoterminowym właścicielem, inwestującym w wiodące firmy o silnej pozycji na rynku i ściśle współpracującej z firmami, starając się maksymalnie wykorzystać swój potencjał. W tej chwili Patricia Industries posiada wiele szwedzkich i międzynarodowych firm, w tym Mölnlycke i Permobil. Patricia Industries jest częścią Investor AB, holdingu przemysłowego założonego w Szwecji w 1916 roku przez rodzinę Wallenberg.

Dla firmy Piab umowa, o której dziś mówimy, jest potwierdzeniem silnej pozycji rynkowej i właściwej strategii firmy. Wraz z Patricia Industries jako nowym właścicielem, Piab będzie nadal oferować klientom inteligentne rozwiązania i nadal będzie światowym liderem w dziedzinie urządzeń chwytających i transportowych.

„Firma Piab wyróżnia się silnym zespołem zarządzającym i rozwiniętą kulturą korporacyjną. Piab oferuje najwyższej jakości produkty w atrakcyjnej niszy rynkowej. Dostrzegamy poważne perspektywy rozwoju poparte tendencją do coraz większej automatyzacji. Piab jest światowym liderem rynku z solidnymi, regularnymi dochodami, wysoką dochodowością produktów i generowaniem imponującego przepływu finansowego. Korzystając z naszej rozległej sieci sprawdzonych, niezawodnych producentów i naszego rozległego doświadczenia w branży, zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby wprowadzić Piab na wyższy poziom”, mówi Johan Forssell, CEO Investor AB.

„Jesteśmy zaszczyceni mogąc zostać właścicielem Piab. Będziemy bardzo zadowoleni ze współpracy ze sprawnym oraz doświadczonym kierownictwem firmy i wspólnie ją rozwijamy. Koncentrujemy się na wzroście, w tym zwiększeniu penetracji na istniejących rynkach i poszerzeniu portfela produktów, zarówno pod względem ekologicznym, jak i poprzez przejęcia”, stwierdza Christian Cederholm, Co-Head Patricia Industries.

„Bardzo się cieszę, że Piab stanie się częścią Patricia Industries i Investor. Długofalowe podejście do pracy, model własności z aktywnym uczestnictwem w życiu firmy i nacisk na innowacje z pewnością pomogą Piab wejść w nową fazę rozwoju, a nie chodzi tylko o ekspansję na nowe rynki. To nam pomoże wzmocnić naszą pozycję na rynku i zaoferować jeszcze więcej”, mówi Anders Lindqvist, CEO firmy Piab.

Transakcja nabycia musi teraz zostać zatwierdzona przez właściwe organy państwowe. Transakcja ma zostać sfinalizowana w drugim kwartale 2018 roku.
Patricia Industries, część Investor AB, inwestuje w wiodące firmy o silnej pozycji rynkowej, dobrze rozwiniętej kulturze marki i korporacji w branżach o długoterminowych perspektywach wzrostu. Patricia Industries, część Investor AB, inwestuje w wiodące firmy o silnej pozycji rynkowej, dobrze rozwiniętej kulturze marki i korporacji w branżach o długoterminowych perspektywach wzrostu. Inwestujemy przez cały czas, koncentrując się na tworzeniu prawdziwie wartościowego produktu oraz znajdowaniu rozwiązań dla wzrostu organicznego i nieorganicznego.

Firma Piab oferuje inteligentne rozwiązania dla zautomatyzowanego świata, pomagając tysiącom końcowym użytkownikom i producentom maszyn w logistyce e-commerce, przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, motoryzacyjnym i innych gałęziach przemysłu w poprawie efektywności energetycznej, produktywności i środowiska pracy. Z 460 pracownikami i 1 miliardem SEK sprzedaży w 2017 roku firma Piab jest globalną organizacją obsługującą klientów z sieci oddziałów i dystrybutorów w prawie 70 krajach. Wykorzystując ciągły rozwój technologiczny w zakresie automatyzacji i robotyki, a także ukierunkowując się na segmenty i obszary geograficzne o wysokiej dynamice, wizją firmy Piab jest stanie się światowym liderem w zakresie chwytaków i rozwiązań przenoszących.

Źródło: Piab AB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj