FAM pierwszą Spółką na polskiej giełdzie wypłacającą dywidendę dwa razy w roku

1094

Jedna z największych spółek na rynku usług cynkowniczych w Polsce, FAM GK, ogłosiła politykę dywidendową. Zgodnie z jej założeniami Zarząd FAM GK zamierza rekomendować Walnemu Zgromadzeniu Akcjonariuszy wypłatę dywidendy w wysokości od 90% do 100% zysku netto. Wypłata będzie następowała dwa razy w roku – po publikacji wyników za pierwsze i drugie półrocze.

FAM publikując nowatorską na polskim rynku politykę dywidendy czerpie najlepsze przykłady z emitentów zachodnich. Wysokie przepływy operacyjne i relatywnie niewielkie nakłady inwestycyjne niezbędne do dalszego prowadzenia działalności mają pozwolić na dwukrotne w ciągu roku dzielenie się zyskami z akcjonariuszami.

„Jako jedna z pierwszych Spółek notowanych na GPW wypłaciliśmy dywidendę za ubiegły rok, która sięgnęła 98,6% wypracowanego w tym okresie zysku netto. Naszą ambicją jest to, aby co roku dzielić się zyskiem z akcjonariuszami. Chcemy być spółką trwale dywidendową.” – deklaruje Paweł Relidzyński, Prezes Zarządu FAM Grupa Kapitałowa S.A.

Usługowy charakter działalności oraz konsekwentna realizacja założonych celów pozwalają na generowanie istotnych nadwyżek finansowych. W minionym roku FAM GK wypracowała 87,4 mln zł przychodów, 16,9 mln zł EBITDA i 9,4 mln zł zysku netto. Pierwszy kwartał br. Spółka zakończyła przychodami na poziomie 23,2 mln zł (+44% r/r), 6,0 mln zł EBITDA (+188% r/r) oraz 3,8 mln zł zysku netto (+626% r/r).

źródło: Inner Value

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj