Famur Famak podpisał umowę współpracy z Hans Künz GmbH

995

Famur Famak SA podpisał dzisiaj umowę z austriacką firmą Hans Künz GmbH, specjalizującą się w produkcji urządzeń dźwignicowych. Zgodnie z jej postanowieniami spółka zwiększy dla zamawiającego rezerwacje rocznych mocy wytwórczych o 67 proc. w stosunku do roku 2016. Kontrakt zawarto do końca 2020 roku.

Umowa będzie wykonywana poprzez realizację poszczególnych zamówień w ramach rezerwacji mocy wytwórczych. Kontrakt dopuszcza wykonanie powyższych zleceń w zakładach FAMUR FAMAK zlokalizowanych w Unii Europejskiej, po wcześniejszym przeprowadzeniu ich audytu przez Hans Künz GmbH. Umowa została zwarta do 31 grudnia 2020 roku, przy czym strony ustaliły, że po tym czasie uzgodnią warunki dalszej współpracy. Zgodnie z szacunkami zarządu Famur Famak, do 2020 roku obroty z firmą Hans Künz GmbH przekraczać będą kwotę 50 mln zł rocznie, przy założeniu struktury asortymentowej produkcji porównywalnej z obecną. W 2016 roku przychody ze sprzedaży Famur Famak dla tego kontrahenta wyniosły 30 mln zł.

– Podpisanie umowy o współpracy z Hans Künz GmbH wpisuje się w realizację przyjętej strategii rozwoju naszej spółki na rynkach zagranicznych. Jednocześnie jest potwierdzeniem wysokiej jakości usług oferowanych przez Famur Famak, które cieszą się uznaniem nie tylko w Polsce, ale i poza jej granicami. Szczególnie cieszy nas fakt, że firma rozwija relacje z dotychczasowymi partnerami, co jest dowodem ich zaufania do nas oraz wysokiej oceny naszych kompetencji – mówi Paweł Majcherkiewicz, Wiceprezes Zarządu FAMUR FAMAK SA. – W tym roku obchodzimy okrągły jubileusz współpracy z firmą Hans Künz GmbH, która została zapoczątkowana 20 lat temu. Nie jest to jednak jedyny zagraniczny klient, który do nas wraca. Podobnie było w przypadku dostawy drugiego węzła przeładunkowego dla odbiorcy ze Słowacji, który został przekazany do eksploatacji w marcu bieżącego roku. Otrzymujemy również dodatkowe zamówienia z największego terminalu przeładunkowego materiałów sypkich w Europie zlokalizowanego w Rotterdamie, gdzie wykonujemy kontrakt na dostawę systemu transportowego. Potwierdza to pozytywną ocenę dla realizacji tego zamówienia, którego zakończenie planowane jest w drugim kwartale 2017 roku – dodaje Paweł Majcherkiewicz.

3 kwietnia 2017 roku Grupa FAMUR nabyła spółkę Fugo. W ramach tej transakcji Famur Famak SA kupił od Zamet Industry SA 100% udziałów w Fugo.

– Przejęcie Fugo przez Famur Famak jest istotnym uzupełnieniem naszych mocy produkcyjnych – wyjaśnia Paweł Majcherkiewicz. Dobre oceny perspektyw rynku, na którym funkcjonuje Famur Famak, skłoniły nas do poszukiwania dodatkowych mocy produkcyjnych i kompetencji, które wpisywałyby się w profil produkcji naszej spółki. Decyzja o akwizycji Fugo pozwoliła nam zbudować jeszcze lepszą bazę do dalszego rozwoju spółki, a podpisana umowa z naszym austriackim partnerem potwierdza słuszność obranej drogi – dodaje.

Źródło: FAMUR FAMAK S.A.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj