FAMUR sukcesem zakończył test kompatybilności kompleksu ścianowego przeznaczonego na rynek rosyjski

1943

18 marca br. na terenie FAMUR S.A. Systemy Ścianowe Glinik Oddział w Gorlicach odbył się test kompatybilności zmechanizowanego kompleksu ścianowego przeznaczonego dla klienta z Rosji, kopalni Szachtouprawlienie Tałdinskoje-Kyrgajskoje. Wszystkie testowane urządzenia, wyprodukowane w zakładach Grupy FAMUR, zostały pozytywnie ocenione przez przedstawicieli kontrahenta rosyjskiego.

Przeprowadzony test związany jest z realizacją umowy, którą w listopadzie 2015 roku FAMUR zawarł z kontrahentem rosyjskim. Zamówiony do kopalni Szachtouprawlienie Tałdinskoje-Kyrgajskoje kompleks ścianowy składa się z kombajnu ścianowego FS 400, obudowy zmechanizowanej FRS18/41, przenośnika ścianowego FFC-9 DM, przenośnika podścianowego FSL-10 z kruszarką FLB-10B, stacji najazdowej FSBE-1200, agregatów pompowych oraz magistrali rurowych. Ponadto w ramach podpisanego zamówienia przedstawiciele FAMUR przeszkolą użytkowników sprzętu. Dodatkowo będą pełnić nadzór nad montażem, a także pracami związanymi z uruchomieniem oraz wdrożeniem maszyn i urządzeń do eksploatacji. Dostawa sprzętu ma nastąpić w I półroczu 2016 r. Montaż kompleksu zaplanowano na przełom czerwca i lipca br., a uruchomienie ściany w rosyjskiej kopalni przewidziane jest w sierpniu 2016 r.

– Pomimo iż Grupa FAMUR od wielu lat dostarcza do Rosji kompleksy ścianowe, to realizacja kontraktu dla Kopalni Kyrgajska jest dla nas przełomowym zamówieniem. Po raz pierwszy bowiem wprowadzamy na rynek rosyjski nowej generacji kombajn ścianowy FS400, będący jednym z naszych flagowych produktów. Warto także podkreślić, że wszystkie elementy wchodzące w skład kompleksu ścianowego, który zaoferowaliśmy naszemu klientowi, zostały wyprodukowane w zakładach Grupy FAMUR. Zakończone sukcesem testy stanowią dowód na najwyższą jakość produkowanego przez FAMUR sprzętu. To dzięki solidności naszych rozwiązań oraz kompleksowej ofercie jesteśmy konkurencyjni na rynkach zagranicznych i możemy realizować samodzielnie nawet najbardziej złożone zamówienia – mówi Mirosław Bendzera, Prezes Zarządu FAMUR S.A.

Zamówienie na dostawę kompleksu ścianowego do kopalni Szachtouprawlienie Tałdinskoje-Kyrgajskoje w Rosji nie jest jedynym kontraktem zawartym przez FAMUR na rynku rosyjskim. W ramach umowy z firmą OAO SUEK-Kuzbass, FAMUR dostarczył urządzenia kompleksu ścianowego do kopalni należącej do zrzeszenia SUEK.

– Kontrakt ten jest kolejnym dowodem na ugruntowaną pozycję Grupy FAMUR na rynku rosyjskim, będącym dla nas jednym z głównych kierunków eksportu w ramach programu ekspansji zagranicznej GO GLOBAL. Jeśli wziąć pod uwagę strukturę przychodów z eksportu w naszej Grupie, to Rosja i kraje WNP od kilku lat stanowią jej największy składnik. W 2015 roku przychody te osiągnęły wartość 136,8 mln zł, notując tym samym wzrost o 75% w stosunku do roku 2014 – dodaje Mirosław Bendzera.

źródło: Imago PR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj