5 lat Polskiej Strefy Inwestycji – firma AURO Automation & Robotics rozwija się dzięki wsparciu LSSE

161

Mikrofirmy w Polsce stanowią aż 97% wszystkich firm – jest ich 2,1 mln i to właśnie do nich już od 5 lat Polska Strefa Inwestycji kieruje swoją ofertę wsparcia. Jedną z takich mikrofirm jest AURO, specjalizująca się w automatyce i robotyce, która otrzymała pod koniec 2022 roku decyzję o wsparciu od Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dziś, podczas briefingu prasowego w siedzibie firmy, przedstawiono działalność AURO Automation & Robotics i omówiono realizowaną inwestycję.

Polska Strefa Inwestycji (PSI), która obchodzi w tym roku jubileusz 5-lecia działalności, oferuje wiele możliwości dla wsparcia rozwoju sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

– Siłą naszej gospodarki jest polski biznes i jego rozwój. Nie zapominamy o innowacjach i wielkich projektach, ale wiemy, że to sektor MŚP jest fundamentem. Przez wiele lat Specjalne Strefy Ekonomiczne kierowały swoje oferty przede wszystkim do dużych, zagranicznych firm, które korzystały z przywilejów podatkowych – taką konieczność narzuciły lata 90. Dzisiaj, dzięki Polskiej Strefie Inwestycji, świętującej w tym roku swoje 5-lecie, to polskie firmy sektora MMŚP stały się podstawowymi beneficjentami stref i przyznawanych zwolnień podatkowych – mówi Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

5 lat Polskiej Strefy Inwestycji

Polska Strefa Inwestycji intensywnie wspiera rozwój MŚP poprzez doradztwo i wsparcie w procesach pozyskiwania zewnętrznych źródeł finansowania, działalność szkoleniową i wydawniczą, promowanie współpracy, a nawet wynajem powierzchni pod działalność gospodarczą. PSI jest wiarygodnym podziałem wsparcia, a MŚP otrzymują proporcjonalnie największe ulgi.

– Dziś Polska Strefa Inwestycji szczególnie mocno promuje ulgi podatkowe dla sektora MMŚP. Mikro- lub mały przedsiębiorca, który prowadzi swoją działalność na obszarze Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, może otrzymać zwolnienie nawet do 45% wartości poniesionych nakładów inwestycyjnych. Jeśli zainwestuje np. 200 tys. zł w nową linię produkcyjną, może uzyskać zwolnienie z podatku CIT/PIT nawet na kwotę 90 tys. zł. To prosty mechanizm ulg podatkowych, który pozwala przedsiębiorcy inwestować z ulgą dodaje Justyna Hubiak, dyrektor Departamentu Obsługi Przedsiębiorców LSSE.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj