AKPOL jeszcze w 2022 roku uruchomi innowacyjną produkcję nowego regranulatu LHPPE®

0
198

Zachowania ekologiczne stają się coraz powszechniej stosowane w biznesie. Firmy chętnie sięgają po ekologiczne alternatywy i starają się prowadzić swoje strategie biznesowe w oparciu o filozofię społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). Dzięki tym zmianom, branża recyklingu tworzyw sztucznych w Polsce rozwija się w ekspresowym tempie, a dostęp do nowych technologii i projektów ekologicznych, wspieranych przez instytucje rządowe i Unię Europejską, umożliwiają im jeszcze bardziej poszerzyć swój udział w rynku.

Już niebawem, polska firma AKPOL – producent jakościowego regranulatu PCR HDPE, LDPE i PP dołączy do grona pionierskich przedsiębiorstw recyklingowych na świecie, które tworzą wysokiej jakości recyklat w oparciu o autorskie technologie. Do końca 2022 roku firma wprowadzi na rynek pionierską innowację technologiczną PRA, dzięki której wytworzy zupełnie nowy regranulat – HDPE LHPPE.

Opracowana przez specjalistów AKPOL technologia produkcji jest autorskim projektem, który został objęty patronatem i jest współfinansowany przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Działania w ramach projektu pn. „Wdrożenie innowacyjnej technologii produkcji regranulatu polietylenowego LHPPE® (Low Humidity Pure Poliethylene)” zrealizowane w pierwszym półroczu 2022 roku pozwalają, by już niebawem firma mogła ruszyć z produkcją nowego rodzaju regranulatu. Głównym celem projektu było wdrożenie samodzielnie opracowanej przez zespół AKPOL innowacji technologicznej PRA (Pure Regranulate Akpol). To przełomowy system produkcyjny zapewniający najwyższą jakość produktów w oparciu o ich cechy fizykochemiczne, wysoki poziom czystości i całościowe wyeliminowanie innych niż HDPE tworzyw w regranulacie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here