AQUAPHOR otwiera nową fabrykę

420

AQUAPHOR, światowy producent domowych rozwiązań do uzdatniania wody oraz profesjonalnych systemów filtrujących do zastosowań przemysłowych, otworzył w Estonii trzecią fabrykę. W ciągu najbliższych 2-3 lat, z linii produkcyjnych nowego zakładu, na światowe rynki trafi rocznie niemal 300 milionów filtrów oraz profesjonalnych systemów odwróconej osmozy APRO.

Najnowsza inwestycja AQUAPHOR, o powierzchni 11 000 m2 jest trzecim zakładem produkcyjnym w Estonii. Nowa linia dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii i robotyzacji procesów pozwoli na seryjną produkcję membranowych systemów uzdatniania i odsalania wody przeznaczonych m.in. dla przemysłu, rolnictwa, placówek medycznych czy usługowych. Nowe moce produkcyjne umożliwią także skrócenie czasu dostaw systemów APRO AQUAPHOR nawet do kilku dni.

AQUAPHOR aktywnie rozwija sprzedaż na rynkach europejskich i światowych, a fabryka w Narwie jest wzmocnieniem naszego produkcyjnego zaplecza, które od 2012 roku powstaje w Estonii. Najnowszy, zautomatyzowany zakład pozwoli nam na zwiększenie mocy produkcyjnych nawet 20-krotnie, a to oznacza jeszcze większą dostępność naszych produktów na kluczowych rynkach – Joseph Shmidt, CEO AQUAPHOR International

Pierwsza europejska fabryka AQUAPHOR została otwarta w 2012 roku w Sillamäe (pierwszy etap o powierzchni 7 000 m2, drugi, w 2019 roku – o powierzchni 16 310 m2), a następna w 2015 roku w pobliskiej Narwie (16 500 m2). Najnowsza inwestycja, w tej samej lokalizacji, to kolejne 11 000 m2 .

Obecnie w estońskich zakładach pracuje 630 osób. AQUAPHOR produkuje w nich systemy do uzdatniania wody, w tym niemal wszystkie ich komponenty. Wysokiej jakości produkty trafiają do krajów UE oraz do odbiorców m.in. w Wielkiej Brytanii, Ukrainie, Kazachstanie czy Izraelu. Do Polski trafia ponad 10% tej produkcji.

Lokalizacja zakładów w Estonii pozwoliła AQUAPHOR na stworzenie klastra produkcyjnego, a jego systematyczna optymalizacja umożliwia poszerzenie oferty produktowej oraz sieci dystrybucji. To także kluczowy czynnik w utrzymaniu krótkich terminów dostaw oferowanych systemów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj