EU Industry Week 2021

760

Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Bielsku-Białej wspólnie z lokalnymi liderami dostarczającymi rozwiązania w zakresie technologii Przemysłu 4.0 organizuje wydarzenie
on-line w ramach EU IndustryWeek 2021 – ogólnoeuropejskiego formatu Komisji Europejskiej, którego celem jest promowanie przemysłowej transformacji oraz wspieranie regionalnej konkurencyjności.

Wydarzenie odbędzie się w dniu 4 marca 2021, będzie transmitowane na żywo na kanale YouTube oraz w mediach społecznościowych Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.
w Bielsku-Białej. W Polsce jest organizowanych tylko 9 takich wydarzeń – zostaliśmy wybrani jako jedni z niewielu.

Poniżej link do wydarzenia:

https://youtu.be/l_Z7z8GOhz8

Nie ma wymogu rejestracji na to wydarzenie – jest ono otwarte dla wszystkich zainteresowanych! Serdecznie zapraszamy do udziału!

Szczegóły oraz agenda eventu znajdują się na stronie internetowej www.arrsa.pl.

EU IndustryWeek 2021 jest inicjatywą Komisji Europejskiej i w tym roku ze względu na trudny okres pandemii odbywać się będzie w formacie online. Na terenie całej Europy odbywać się będą wydarzenia lokalne organizowane przez instytucje otoczenia biznesu, centra rozwoju technologicznego, wspierania przedsiębiorców czy centra innowacji cyfrowych. Wydarzenie promowane jest przez Komisję Europejską jako jeden z nowych formatów w zakresie przemiany gospodarki tradycyjnej w gospodarkę wspieraną rozwiązaniami opartymi o technologię cyfrową.

Poniżej link do strony EU IndustryWeek z listą wydarzeń, które odbywają się w ramach projektu w całej Europie:

Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Bielsku-Białej od lat wspiera rozwój lokalnych firm technologicznych (poprzez wsparcie finansowe oferowane w ramach Beskidzkiego Akceleratora Technologicznego BAT) i promuje technologie z zakresu tzw. Przemysłu 4.0
w regionie. Od roku 2014 prowadzi FabLab Bielsko-Biała – kreatywne laboratorium produkcji, szybkiego prototypowania oraz edukacji, wyposażone w nowoczesny sprzęt
z zakresu technologii modelowania przestrzennego, druku 3D, szybkiego prototypowania
i inżynierii odwrotnej.

W ramach projektu o nazwie „4STEPS W kierunku zastosowania Przemysłu 4.0 w MŚP” realizowanego wspólnie z partnerami z Europy Środkowej w ramach programu Interreg Central Europe, na bazie posiadanej infrastruktury technicznej oraz we współpracy z lokalnymi partnerami ARR S.A. tworzy nowoczesne centrum innowacji technologicznych  pod nazwą iLaBB 43300 – Hub Innowacji Cyfrowych w Bielsku-Białej – miejsce, w którym zarówno przedsiębiorcy jak i lokalna społeczność znajdą kompleksową pomoc w zakresie wdrażania rozwiązań technologii cyfrowych i informatycznych ogólnie znanych pod nazwą technologii Przemysłu 4.0.

Partnerami Hubu są firmy i instytucje będące liderami budowania potencjału technologicznego regionu: poza Agencją Rozwoju Regionalnego S.A. jako inicjatorem przedsięwzięcia są to Rekord SI, 4Experience, DaVinci Studio, Evatronix S.A., InnerWeb.

Agenda:

Podczas marcowego eventu podpisane zostanie Porozumienie o Współpracy określające cele podejmowanych wspólnie działań zmierzających do podniesienia poziomu świadomości korzyści związanych z cyfryzacją i automatyzacją procesów – zarówno tych biznesowych jak
i tych związanych z działaniem sektora publicznego oraz życiem codziennym.

Zaprezentowane zostaną kluczowe technologie Przemysłu 4.0 takie jak AR/VR, druk
i skanowanie 3D, Internet Rzeczy czy machine learning
. Uczestnicy eventu będą mogli zobaczyć wykorzystanie tych technologii w praktyce w formie virtualstudytours, a także wysłuchać ciekawych rozmów z udziałem firm rozwijających te technologie oraz wdrażających je w praktyce. Przedstawiona zostanie również idea Hubu Innowacji Cyfrowych, oferowany zakres wsparcia dla lokalnych firm oraz programy edukacyjne. Po zakończeniu eventu dostępne będą wirtualne pokoje dyskusyjne, w których zainteresowani będą mogli zadać pytania prelegentom i organizatorom.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

Źródło: World Industry Programming