Firma Technonicol rozpoczyna produkcję wełny mineralnej w Polsce

787

W kwietniu 2021 firma TECHNONICOL rozpoczęła produkcję w Polsce. Fabryka wełny mineralnej w Wykrotach to pierwszy zakład firmy TECHNONICOL w Polsce i jedna z największych inwestycji w historii spółki. Fabryka planuje produkcję na poziomie 1,3 miliona metrów sześciennych wełny mineralnej rocznie.

Lokalizacja zakładu jest nieprzypadkowa. Centrum Europy, znakomite położenie w pobliżu głównych węzłów komunikacyjnych oraz bliskość granicy z Niemcami sprawiły, że wybór padł właśnie na województwo dolnośląskie.

Budowa fabryki Technonicol

Budowa fabryki rozpoczęła się w lutym 2020 roku. Na samym początku prac olbrzymim wyzwaniem okazała się koordynacja pracy i dbanie o bezpieczeństwo setek ludzi na placu budowy w czasie pandemii COVID-19. Pomimo wielu ograniczeń, utrudnień i obostrzeń, otwarcie fabryki nastąpiło 25 marca 2021 roku.

30 marca, 1 dzień przed planowanym terminem, z linii produkcyjnej zjechała pierwsza paczka wełny mineralnej. W kwietniu ruszyła produkcja seryjna.

Misja fabryki Technonicol

Misją firmy TECHNONICOL jest zapewnienie maksymalnej ochrony środowiska naturalnego, Fabryka w Wykrotach jest w pełni samowystarczalna i bezodpadowa. Powstałe odpady są przetwarzane i wykorzystywane w dalszej produkcji. Stosowane są także systemy dopalania gazów oraz liczne filtry, aby wyemitować jedynie minimalne ilości zanieczyszczeń.

Działanie i zatrudnienie w fabryce Technonicol

Nowy zakład będzie dostarczał pełną gamę asortymentu – produkty ogólnobudowlane do izolacji poddaszy czy ścian działowych, jak i wełny do elewacji wentylowanych oraz ocieplanych metodą ETICS. Nie może w tym zestawieniu zabraknąć również produktów do izolacji dachów płaskich, z których firma TECHNONICOL jest szczególnie dumna.

Docelowo w fabryce zatrudnienie znajdzie prawie 200 pracowników, którzy będą dbać o najwyższą jakość materiałów budowlanych zarówno dla polskich, jak i zagranicznych klientów w Czechach, Niemczech, Austrii oraz Słowacji.

Źródło: TECHNONICOL